UYUYAN DEV UYANMIŞTIR

Evet, millet uyandı. İçerdeki hainler, dışardaki alçaklar ne yaparlarsa yapsınlar, artık Anadolu Aslanları er oğlu erler, er doğanlar işin başına geçti… Elhamdülillah. Artık 21. yüzyıl, bütün ihanetlere rağmen Türkiye’nin yılı olacak, âlem-i İslam teneffüs edecek, gerçek kimliğine kavuşacak… İnşallah.


Prof. Dr. Şener Dilek

marifet.nurlari@gmail.com

2023-05-02 14:27:08

Yıllarca bu devi uyutmak için başta o malum devletler ve derin güçler büyük ihanetler sergilediler. Para harcadılar, insan satın aldılar. İblisane pek çok senaryolar ürettiler. İhtilal yaptırdılar, hükümetlerin önünü tıkadılar. Yaptırım uyguladılar.

 Onlar biliyorlar ki, Türkiye uyanırsa, artık at oynatamayacak, saltanatları yıkılacaktır. Bütün Ortadoğu'daki tezgâhları sökülecek, bütün maddi çıkarları bitecek, menfaat çarkları zir-ü zeber olacaktır.

 Ve onlar çok iyi biliyorlar ki, Türkiye'yi ayağa kaldıracak kayyum değer ve tek güç İslamiyet'tir.

Bu mazhariyeti yıkıp bitirmek adına dehşetli senaryolar hazırladılar. Müslümanları din ve mukaddesatından koparmak için yazdılar, çizdiler, kitap ve gazete bastılar, mecmua çıkardılar, bir kısım medyayı satın aldılar. Filmler yaptılar, kılık kıyafetleri kendilerine uydurdular. İslamiyet'le ilgili ne kadar güzel tezahürler varsa hepsini engellediler. Ezan-ı Muhammediyye'ye, Kur'an'a ve camilere iliştiler. İslam'ı nefsinde yaşayan ve tebliğ görevini icra eden cemaatlere, dini kuruluşlara savaş açtılar. Hapislere attılar, zindanda çürüttüler. Bağırıp çağırdılar, yaktılar yıktılar bütün bu ihanetleri laiklik ve demokrasiyi koruma kılıfı içinde tezgahladılar. Müslümanlara hakk-ı hayat tanımamak için hükümetler ile iş birliği yaptılar. Medya patronlarını yanlarına alıp "irtica" sloganı içinde, laiklik elden gidiyor diye yaygara bastılar.

Bir kısım asker ve bürokratları kullandılar, Müslümanları karalamak için din aleyhinde utanmadan sıkılmadan iblisane işler sergilediler. Satılmış ajanları gündeme soktular. Pavyon kızlarını, fadimeleri, kalkancıları yem yaptılar. Bu ülkede Şubat rüzgarlarını, fırtınalarını estirdiler. İrtica geliyor sesleri Ankara'nın sokaklarını istila etti. Sağdan ve soldan bir kısım insanlara suikast tertip ettiler, meşru hükümetleri yıktılar. Konya yürüyüşlerini medya ile şişirttiler, çarpıttılar. Efkâr-ı ammeyi, "Dikkat edin şeriat geliyor! İrtica hortladı!" diye uyutmaya çalıştılar… Bu memleket bütün bu kara tabloları yaşadı… Bütün bu tezgahların gayesi "uyuyan devi" uyandırmamaktı. Onun için ellerindeki tek silah ve slogan "İrtica geliyor! Laiklik yıkılıyor!" palavrasıydı.

Baktılar ki, bu millet dinine dokundurmuyor. Dinden, imandan ve mukaddesatın vazgeçmiyor; bu sefer de başka bir senaryo hazırladılar. Dindarlık kisvesi altında okullar, kolejler açtılar, hazırlık dershanelerini kurdular, kasetle ağladılar gözyaşı döktüler. Rüyalarla(!) emir alıp, emir yağdırdılar. Kâinat imamı payesiyle milleti kandırdılar. Masum gençlerin beyinlerini yıkadılar. Avam-ı nasın başına çorap ördüler ve nihayet devleti yıkmak için uçaklarla masum insanların üzerine kuşun yağdırdılar, meclisi bombaladılar. Bu millete 15 Temmuz acısını yaşattılar…

Bu tezgâhlardan da netice alamadılar. Şimdi Yunanlıları başımıza musallat etmeye çalışıyorlar. O sinek vızıltılarının da hiçbir ehemmiyeti yok!

Ama artık bu senaryolar bitti. Bu dev uyandı. Rahmet-i İlahiye, güzel kapılar açtı, elhamdülillah mü'minleri Ayasofya ile sevindirdi. Ayasofya bir milat oldu. İnşallah bu fetih, bu uyanış başka kapıların da açılmasına vesile olacak. Ayasofya'nın zincirlerinin kırılması, ittihad-ı İslam'ın tahakkukuna bir işaret ve alamettir.

Evet, İslam'a ve Kur'an'a hizmet eden bu necip milleti rahmet-i İlahiye sahipsiz bırakmayacaktır. Allah'ın avn ve inayetiyle, rahmet ve ihsanıyla bu maddi ve manevi inayet ve nimetler ilanihaye devam edecektir.

İşte! Bor yatakları, petrol, doğalgaz… ve diğer yeraltı madenleri…

Sanayide muhteşem açılım ve devrimler: TOGG, Marmaray, Yollar, köprüler, viyadükler, yeni yerleşim yerleri, konut projeleri…

İşte! Uçak sanayinde dev atılımlar: Sihalar, roketler, pilotsuz uçaklar…

Takdir-i Hudâ, kuvvet-i bâzu ile dönmez

Bir şem'a ki mevla yaksa, üflemekle sönmez.

Evet, millet uyandı. İçerdeki hainler, dışardaki alçaklar ne yaparlarsa yapsınlar, artık Anadolu Aslanları er oğlu erler, er doğanlar işin başına geçti… Elhamdülillah. Artık 21. yüzyıl, bütün ihanetlere rağmen Türkiye'nin yılı olacak, âlem-i İslam teneffüs edecek, gerçek kimliğine kavuşacak… İnşallah.

Prof. Dr. Şener Dilek

İttihad-ı İslam adlı eserinden...

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

ÜRETİLEN ALGILARLA FİKİR SAHİBİ OLMAYA ÇALIŞMAK

ÜRETİLEN ALGILARLA FİKİR SAHİBİ OLMAYA ÇALIŞMAK

Vehhabilik meselesi zamanla dallanıp budaklanmıştır. Vehhabilik şemsiyesi altında birçok fikr

YEREL ORYANTALİSTLER

YEREL ORYANTALİSTLER

Din mücedditliği için yola çıkanlardan bir kısmı süreçte din münekkidi haline geldi. Zira

İTTİHAD-I İSLAM’IN ÖN ADIMLARI

İTTİHAD-I İSLAM’IN ÖN ADIMLARI

İttihad-ı İslam, bize balon gibi uçarak gelmez. Belki, bizim ona gitmemiz lazım. Yollar dağda

İMANIN ŞEHAMET-İ MANEVİYESİ

İMANIN ŞEHAMET-İ MANEVİYESİ

İslam ahlakının dinamik gücü, imandır. Çünkü, “İman hem nurdur hem kuvvettir. Evet, haki

MUHALEFET KULVARLARI

MUHALEFET KULVARLARI

Hak namına ve hakikat hesabına sırf gerçeği görmek ve göstermek, meseleleri tahlil etmek, sı

UYUYAN DEV UYANMIŞTIR

UYUYAN DEV UYANMIŞTIR

Evet, millet uyandı. İçerdeki hainler, dışardaki alçaklar ne yaparlarsa yapsınlar, artık Ana

YANLIŞ VE HAKSIZ İNTERNET PAYLAŞIMLARI

YANLIŞ VE HAKSIZ İNTERNET PAYLAŞIMLARI

dir. İnternet paylaşımlarındaki kaynak vermemek, metnin yazarını yazmamak, doğruluk olmadığ

MASONLAR VE ESAD AİLESİ

MASONLAR VE ESAD AİLESİ

Masonluk meselesi dallı budaklı bir mesele olduğundan ve yüksek dozda manipülasyon içerdiğind

OSMANLI DÜŞMANI BİR BARELVİ’NİN HEZEYANLARI

OSMANLI DÜŞMANI BİR BARELVİ’NİN HEZEYANLARI

Belki biraz garip gelecek ama peşinen söyleyelim ki anlatılan husus doğrudur. Stalin’in hocala

KADİROV:  KADİRİ-VEHHABİ KIRMASI 

KADİROV:  KADİRİ-VEHHABİ KIRMASI 

Ramzan Kadirov başkanlığındaki Çeçenlerin Suriye’den sonra Ukrayna’da da arz-ı endam etme

 İSLAM’IN DAHİLİ DÜŞMANLARI YA DA GÜNÜMÜZÜN YIKICI AKIMLARI

 İSLAM’IN DAHİLİ DÜŞMANLARI YA DA GÜNÜMÜZÜN YIKICI AKIMLARI

İhvan meşrepli Iraklı yazar ve düşünür Muhsin Abdulhamid, ‘ İslam’a Yönelik Yıkıcı

Al-i İmran,139

"Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir."

GÜNÜN HADİSİ

Îmân altmış kadar şu'bedir. Hayâ da îmânın bir şu'besidir.

BUHARİ,KİTÂBÜ'L-ÎMÂN, EBU HUREYRE(r.a.)'dan

TARİHTE BU HAFTA

*Elmalılı Hamdi Yazır'ın Vefatı(27 Mayıs 1942) *İstanbul'un Fethi'nin 550. yıl dönümü(29 Mayıs 1453) *Ayasofya'da ilk Cuma Namazı kılındı.(1 Haziran 1453)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI