UYUYAN DEV UYANMIŞTIR

Evet, millet uyandı. İçerdeki hainler, dışardaki alçaklar ne yaparlarsa yapsınlar, artık Anadolu Aslanları er oğlu erler, er doğanlar işin başına geçti… Elhamdülillah. Artık 21. yüzyıl, bütün ihanetlere rağmen Türkiye’nin yılı olacak, âlem-i İslam teneffüs edecek, gerçek kimliğine kavuşacak… İnşallah.


Prof. Dr. Şener Dilek

marifet.nurlari@gmail.com

2023-05-02 14:27:08

Yıllarca bu devi uyutmak için başta o malum devletler ve derin güçler büyük ihanetler sergilediler. Para harcadılar, insan satın aldılar. İblisane pek çok senaryolar ürettiler. İhtilal yaptırdılar, hükümetlerin önünü tıkadılar. Yaptırım uyguladılar.

 Onlar biliyorlar ki, Türkiye uyanırsa, artık at oynatamayacak, saltanatları yıkılacaktır. Bütün Ortadoğu'daki tezgâhları sökülecek, bütün maddi çıkarları bitecek, menfaat çarkları zir-ü zeber olacaktır.

 Ve onlar çok iyi biliyorlar ki, Türkiye'yi ayağa kaldıracak kayyum değer ve tek güç İslamiyet'tir.

Bu mazhariyeti yıkıp bitirmek adına dehşetli senaryolar hazırladılar. Müslümanları din ve mukaddesatından koparmak için yazdılar, çizdiler, kitap ve gazete bastılar, mecmua çıkardılar, bir kısım medyayı satın aldılar. Filmler yaptılar, kılık kıyafetleri kendilerine uydurdular. İslamiyet'le ilgili ne kadar güzel tezahürler varsa hepsini engellediler. Ezan-ı Muhammediyye'ye, Kur'an'a ve camilere iliştiler. İslam'ı nefsinde yaşayan ve tebliğ görevini icra eden cemaatlere, dini kuruluşlara savaş açtılar. Hapislere attılar, zindanda çürüttüler. Bağırıp çağırdılar, yaktılar yıktılar bütün bu ihanetleri laiklik ve demokrasiyi koruma kılıfı içinde tezgahladılar. Müslümanlara hakk-ı hayat tanımamak için hükümetler ile iş birliği yaptılar. Medya patronlarını yanlarına alıp "irtica" sloganı içinde, laiklik elden gidiyor diye yaygara bastılar.

Bir kısım asker ve bürokratları kullandılar, Müslümanları karalamak için din aleyhinde utanmadan sıkılmadan iblisane işler sergilediler. Satılmış ajanları gündeme soktular. Pavyon kızlarını, fadimeleri, kalkancıları yem yaptılar. Bu ülkede Şubat rüzgarlarını, fırtınalarını estirdiler. İrtica geliyor sesleri Ankara'nın sokaklarını istila etti. Sağdan ve soldan bir kısım insanlara suikast tertip ettiler, meşru hükümetleri yıktılar. Konya yürüyüşlerini medya ile şişirttiler, çarpıttılar. Efkâr-ı ammeyi, "Dikkat edin şeriat geliyor! İrtica hortladı!" diye uyutmaya çalıştılar… Bu memleket bütün bu kara tabloları yaşadı… Bütün bu tezgahların gayesi "uyuyan devi" uyandırmamaktı. Onun için ellerindeki tek silah ve slogan "İrtica geliyor! Laiklik yıkılıyor!" palavrasıydı.

Baktılar ki, bu millet dinine dokundurmuyor. Dinden, imandan ve mukaddesatın vazgeçmiyor; bu sefer de başka bir senaryo hazırladılar. Dindarlık kisvesi altında okullar, kolejler açtılar, hazırlık dershanelerini kurdular, kasetle ağladılar gözyaşı döktüler. Rüyalarla(!) emir alıp, emir yağdırdılar. Kâinat imamı payesiyle milleti kandırdılar. Masum gençlerin beyinlerini yıkadılar. Avam-ı nasın başına çorap ördüler ve nihayet devleti yıkmak için uçaklarla masum insanların üzerine kuşun yağdırdılar, meclisi bombaladılar. Bu millete 15 Temmuz acısını yaşattılar…

Bu tezgâhlardan da netice alamadılar. Şimdi Yunanlıları başımıza musallat etmeye çalışıyorlar. O sinek vızıltılarının da hiçbir ehemmiyeti yok!

Ama artık bu senaryolar bitti. Bu dev uyandı. Rahmet-i İlahiye, güzel kapılar açtı, elhamdülillah mü'minleri Ayasofya ile sevindirdi. Ayasofya bir milat oldu. İnşallah bu fetih, bu uyanış başka kapıların da açılmasına vesile olacak. Ayasofya'nın zincirlerinin kırılması, ittihad-ı İslam'ın tahakkukuna bir işaret ve alamettir.

Evet, İslam'a ve Kur'an'a hizmet eden bu necip milleti rahmet-i İlahiye sahipsiz bırakmayacaktır. Allah'ın avn ve inayetiyle, rahmet ve ihsanıyla bu maddi ve manevi inayet ve nimetler ilanihaye devam edecektir.

İşte! Bor yatakları, petrol, doğalgaz… ve diğer yeraltı madenleri…

Sanayide muhteşem açılım ve devrimler: TOGG, Marmaray, Yollar, köprüler, viyadükler, yeni yerleşim yerleri, konut projeleri…

İşte! Uçak sanayinde dev atılımlar: Sihalar, roketler, pilotsuz uçaklar…

Takdir-i Hudâ, kuvvet-i bâzu ile dönmez

Bir şem'a ki mevla yaksa, üflemekle sönmez.

Evet, millet uyandı. İçerdeki hainler, dışardaki alçaklar ne yaparlarsa yapsınlar, artık Anadolu Aslanları er oğlu erler, er doğanlar işin başına geçti… Elhamdülillah. Artık 21. yüzyıl, bütün ihanetlere rağmen Türkiye'nin yılı olacak, âlem-i İslam teneffüs edecek, gerçek kimliğine kavuşacak… İnşallah.

Prof. Dr. Şener Dilek

İttihad-ı İslam adlı eserinden...

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

MAÂRİF, DİN EĞİTİMİNİ EN İYİ ŞEKİLDE VERMELİDİR

MAÂRİF, DİN EĞİTİMİNİ EN İYİ ŞEKİLDE VERMELİDİR

İnanmak yaradılışın bir gereğidir. Din, aklın mâverâsında, zekânın fevkinde bir mürşi

SAFVETÜ’T TEFASİR NOTLARI-29

SAFVETÜ’T TEFASİR NOTLARI-29

Nisa: 135: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ كُونُواْ قَوّ

HAÇLI-SIYONIST-PUTPEREST İTTİFAKI

HAÇLI-SIYONIST-PUTPEREST İTTİFAKI

Hıristiyanlar ve Yahudiler muharref dini metinlere ve yorumlara dayandıklarından dünya barışı

SAÂDET ASRINDA MUTLU BİR EVLİLİK ÖRNEĞİ: HZ. EBÛ TALHA VE HZ. RUMEYSA

SAÂDET ASRINDA MUTLU BİR EVLİLİK ÖRNEĞİ: HZ. EBÛ TALHA VE HZ. RUMEYSA

Uhud Savaşı’nın en tehlikeli anında Allah Resûlü’nün (sallallahu aleyhi ve sellem) önün

NURDAN VECİZELER-10

NURDAN VECİZELER-10

Kalbden maksat, sanevberî (çam kozalağı) gibi bir et parçası değildir. Ancak, bir lâtife-i R

HACAMAT HAKKINDADIR

HACAMAT HAKKINDADIR

Muhterem Müslümanlar! Turan Dursun ve Selman Rüşdi olayından sonra Müslümanlar ülke ve dün

ÜMMÜHAN ERGÜN(1913 – 1976)

ÜMMÜHAN ERGÜN(1913 – 1976)

Nur Fabrikası sahibi, Denizli şehidi, İslamköylü Hafız Ali Ergün’ün akıl sınırlarını

GÜLBAHAR HÂTUN

GÜLBAHAR HÂTUN

Fâtih’in hanımı ve 2. Bayezid’in annesidir. Hayatı hakkında kaynaklarda bilgi bulunmamaktad

MELİK FAYSAL’IN YAHUDİ KİSSİNGER'E VERDİĞİ TARİHİ CEVAP

MELİK FAYSAL’IN YAHUDİ KİSSİNGER'E VERDİĞİ TARİHİ CEVAP

Melik Faysal'ın en önemli gayelerinden birisi, Filistin meselesi ve Mescid-i Aksâ'nın hürriyeti

ÖLENLER EŞİT DEĞİLDİRLER

ÖLENLER EŞİT DEĞİLDİRLER

İnsanların ölüme negatif düşüncelerle bakmalarındaki sıkıntılardan biri de şudur ki, onu

NURDAN VECİZELER-9

NURDAN VECİZELER-9

“Amiriyet ve hâkimiyetin muktezası, rakip kabul etmemektir, iştiraki reddetmektir, müdahaleyi

Şu insanlar, çarçabuk geçen dünyayı seviyorlar da önlerindeki çetin bir günü (ahireti) ihmal ediyorlar.

İnsan, 27

GÜNÜN HADİSİ

Her kim bir namazı (kılmayı) unutursa (onu) hatırladığında kılsın. Onun bundan başka keffâreti yoktur.

KİTÂBU MEVÂKÎTİ'S-SALÂT-Buhari

TARİHTE BU HAFTA

*H.z. Osman (r.a.)'ın Şehadeti(17 Haziran 656) *I.Kosova Zaferi ve I.Murad'ın Şehadeti(19 Haziran 1389) *II.Murad'ın İstanbul Kuşatması(20 Haziran 1422) *Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz.lerinin Vefatı(22 Haziran 1780) *Hz.Ali'nin Halife Seçilmesi(23 Hazir

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI