ALİ SERT HOCAMIZIN BANA ÇOK TESİR EDEN BİR HÂLİ

1 Mayıs 2017 Pazartesi akşamı Ali Sert Hocamız kalp krizi geçirmiş, Antakya Devlet Hastahanesine kaldırılmıştı. Ertesi gün durumu ağırlaşmış, konuşamayacak dereceye gelmişti.


Ferhat Doğan

mehmednecib@hotmail.com

2021-12-22 12:12:55

1 Mayıs 2017 Pazartesi akşamı Ali Sert Hocamız kalp krizi geçirmiş, Antakya Devlet Hastahanesine kaldırılmıştı. Ertesi gün durumu ağırlaşmış, konuşamayacak dereceye gelmişti.

Hastalığını öğrendikten iki gün sonra ziyaretine gittik. Hastaheneye gittiğimizde kan veriyorlardı. Selam verdim, elini öptüm. "Hocam elhamdülillah sizi iyi gördüm" dedim. Bir kelime dahi kendisinden bahsetmedi. Hemen Peygamber Efendimizi(aleyhissalatu vesselam) anlatmaya başladı.

Bizden az evvel kendisini ziyaret eden Suriye/Hama'lı âlim Şeyh Mahmud Hasan'ın kendisine hediye getirdiği "Ehemmiyetu Muhabbeti'n Nebi Fi Hayati'l Müslim(Müslüman'ın Hayatında Peygamber Sevgisinin Ehemmiyeti) adlı Arapça eserden bazı kısımlar okudu ve izah etti.

Kısaca, her Müslüman'ın Peygamber Efendimizi(sallallahu aleyhi ve sellem) tanıması, yüksek vasıflarını bilmesi, muhabbet etmesi ve onun üstün ahlakıyla ahlaklanması gerektiğini vurguladı, "Cihan'ın sevgilisi Hz. Peygamberdir.(aleyhissalatu vesselam) İkinci bir Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) yok" dedi.

Merhum Ali hocamız;

 النَّبِيُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ

" Peygamber, mü'minlere nefislerinden daha evlâdır"(Ahzap: 33/6) ayetine masadak bir mümin. Tam Hz. Peygamber(aleyhissalatu vesselam) aşığı bir zat. Ölüm döşeğinde, ağır hastayken bile ilimden, okumaktan ayrılmayan, Hz. Peygamberi(aleyhissalatu vesselam) nefsinden daha çok seven Rabbani bir âlim. Ali hocamızın o hâli bana çok tesir etti.

Bu ziyaretten takriben 2.5 ay sonra, 17 Temmuz 2017'de dâr-ı bekâya irtihâl etti. İnşallah, çok sevdiği ve sünnet-i seniyyesine ittiba ettiği Resul-i Ekrem'e(sallallahu aleyhi ve sellem) ve üstadı Bediüzzaman hazretlerine ve hizmet-i Kur'aniyedeki arkadaşlarına kavuşmuştur. Ruhuna el Fatiha...

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Dua eden, bana dua ettiği zaman onun duasına karşılık veririm.

Bakara, 2/186

GÜNÜN HADİSİ

İSİM VE KÜNYE

"Sizler kıyamet günü isimlerinizle ve babalarınızın isimleriyle çağırılacaksınız öyleyse isimlerinizi güzel yapın"

TARİHTE BU HAFTA

*Gençlik ve Spor Bayramı(19 Mayıs) *Gençlik Haftsı(19-25 Mayıs)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI