Cevaplar.Org

ONLARDAN BİRİ OLAYIM ALLAHIM

Ey yeryüzündeki her şeyi yaratan Allah’ım. Ey yerde ve gökte olan her şeyi gören Allah’ım, Zat-ı âliniz, şimdi bir evde oturmuş hacca gitmeyi niyet eden iki eşin bu niyetini bilmektesiniz değil mi? Ve böyle yeryüzünde niyet eden binlerce ve milyonlarca insanı da bilmektesiniz değil mi? Ne olursun Allah’ım, işte o kalbinin bütün samimiyetiyle hacca niyet eden insanlardan ikisi de biz olalım Allah’ım!


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2013-11-07 18:44:24

Ey yeryüzündeki her şeyi yaratan Allah'ım.

Ey yerde ve gökte olan her şeyi gören Allah'ım,

Zat-ı âliniz, şimdi bir evde oturmuş hacca gitmeyi niyet eden iki eşin bu niyetini bilmektesiniz değil mi? Ve böyle yeryüzünde niyet eden binlerce ve milyonlarca insanı da bilmektesiniz değil mi? Ne olursun Allah'ım, işte o kalbinin bütün samimiyetiyle hacca niyet eden insanlardan ikisi de biz olalım Allah'ım!

Ey bizi bizden daha iyi bilen Zat-ı Ekrem'im, her yıl yeryüzünde hacca giden milyonlarca insan var değil mi? İşte onlardan birisi de ben olayım ne olur. Bu senin neyini eksiltir Allah'ım?

Ey zenginlikte eşi ve benzeri olmayan Allah'ım, Bütün bu hacca gidenlerin imkânlarını sen vermiyor musun? Onların kazançlarını ve masraflarını sen karşılamıyor musun ya Rabbi? Ben de senin bir kulunum benim hacca gitmem için gereken ihtiyacımı da sen karşıla ne olur? Gidenler senin kulun olduğu gibi ben de senin kulunum.

Eğer gidenlerin bir meziyeti varsa bir üstünlüğü varsa elbette bunu sen bilirsin ve onları göndermek senin adaletindir. Benim buna bir şey deme hakkım yoktur. Ancak bu edna kulun şunu iyi bilmektedir ki, bütün bu gidenler ve gidecekler içerisinde o kutsal mekânlara gidip orada sana el açmağa, Kâbe'ye yüz sürmeye, Resülüllah'a oralarda salâvat getirmeye ve sana dua etmeye benim herkesten çok ihtiyacım var. Çünkü ben herkesten ziyade muhtacım.

Ne olur Allah'ım senin her yıl hacca giden yüz binlerce kulun var onlardan biri de ben olayım. Bütün bu kadar insanı oraya götüren senin tercihin ve ikramındır ben de o kullardan biri olsan senin neyin eksilir Allah'ım?

Ey kimsesizlerin sahibi, ey evsizlerin evi, ey yurtsuzların yurdu, eşim diyor ki evimiz yok kirada oturuyoruz, sen önce bana bir ev al da sonra haccı düşün. Ya Rabbi yeryüzündeki bütün evler senin değil mi, onları kullarına sen vermedin mi? Bir tanede bu aciz kuluna versen neyin eksilir! Sen ki hiç evi olmayan binlerce kişiyi ev sahibi yaptın. Doğunca onlarca yüzlerce ev sahibi olan kullarını da sen yarattın ya Rabbi. Bu fakirin hiç evi olmadı hep kirada oturdu. Sen senin sonsuz hazinenden bir ev de ona versen onun da bundan sonra bu fani yeryüzünde içinde el açıp sana dua edeceği bir evi olsa sen ne kaybedersin. Evi olduktan sonra da haccı da nasip etsen gene senin neyin eksilir ey ulu Sultan'ım?

Sen ki hac'ı, kullarına farz yapansın. Kâbe'yi kendi adına ev yapansın. Sen ki toprakları insanlara yurt yapansın. Sen ki bu topraklarda, bu topraklardan evler yapansın. Biz de kendi evinin ziyaretini nasip etsen, bize de bunu nasip ederken başımızı sokacak bir hanemiz olsa ne olur!

Ya Rabbi senin Kâbe'nin yüz binlerce, milyonlarca ziyaretçisi var ne olur onlardan biri de ben olayım, senin Kâbe'ne varmanın ona yüz sürmenin ulviliğini yaşayayım.

Ya Rabbi ne olur senin yeryüzünde milyarlarca evin var, onlardan birini de bize versen. Evi olunca insanlar nasıl seviniyormuş, onu bir de biz tatsak.

Ya Rabbi yeryüzündeki bütün evler senin. Ama benim için en önemlisi biri senin evin olan Kâbe, diğeri de yine senin bu bize hazinenden vereceğin ev. Ya Rabbi eğer bu ikinciyi vermeyeceksen de yine senin iki evin var biri dünya biri ahiret, elbette ki sen misafirlerini iki evinden birine alırsın. Vallahi sen bizi evsiz bırakmazsın Allah'ım!

Sen ne kadar güzelsin, senin ne kadar güzel yerlerin, ne kadar güzel evlerin var Allah'ım.

Sana kâinatın zerratı adedince şükrederim Allah'ım.

Ya Rabbi sana son bir istekte daha bulunacağım:

Hakkımda her şeyin hayırlısını ver. Elbette ki sen beni benden daha iyi bilensin. Beni nefsimle baş başa bırakma Allah'ım.

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

RİSALE-İ NUR’DAN BİR KISIM DUALAR

RİSALE-İ NUR’DAN BİR KISIM DUALAR

Âcizane bu dua yazılarında; Kur’an’dan, hadis-i şeriflerden, diğer İslami kitaplardan ve R

DÖNÜP YÜZÜMÜ HAK’TAN YANA

DÖNÜP YÜZÜMÜ HAK’TAN YANA

Ne düşsün peşime Züleyha, ne de Yusuf olayım, Yeter ki karanlık gecede elime bir nur alayım

HAKEMSİN ALLAH’IM

HAKEMSİN ALLAH’IM

Ey Allah’ım senin “Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemün, Adlün, Kuddüsün” isimlerin bir riv

ÇAĞRIŞIMLARLA BİR YAKARIŞ

ÇAĞRIŞIMLARLA BİR YAKARIŞ

Ey yüce Rabbim, bilirsin ki çocuk oyuncağını çok sever. Onu kaybedince ağlar. O kırılınca

KİTAP YÜKLÜ KULUNUZ

KİTAP YÜKLÜ KULUNUZ

Ey Allah’ım, mademki kulunuz, sırtındaki heybesinde sizin Kuran’ınızın tefsirleri olan kı

SENİ GÖRÜRKEN “GÖR BİZİ” ALLAH’IM

SENİ GÖRÜRKEN “GÖR BİZİ” ALLAH’IM

Seni görmeyeni görmen nasıl bir şey Allah’ım? Biz kullar çoğunlukla bu şekilde görülüyo

VAKİTSİZ ÖTEN HOROZ

VAKİTSİZ ÖTEN HOROZ

Ya Rabbi! kim bilir belki de bütün bu dualarım senin yanında hiçbir değer taşımaz. Belki de

GÜZEL RÜYALAR

GÜZEL RÜYALAR

Ya Rabbi sen ki bazen gerçekleri rüyada gösterirsin; Bazen de rüyada görülenleri gerçekleşt

SANA YAKIN YERLERDE SANA YAKIN KİŞİLERLE

SANA YAKIN YERLERDE SANA YAKIN KİŞİLERLE

Ya Rabbi, evin penceresinden ufka bakıyorum. Karşımda akşam ışıklarının vurduğu bir minare

BİR GÜVERCİN GİBİ

BİR GÜVERCİN GİBİ

Ya Rabbi ben bir güvercinim, deniz kenarında, bir kıyıdayım. Etrafımda et yiyici martılar ve

BENİ SANA YAKIN EYLE

BENİ SANA YAKIN EYLE

Ya Rabbi beni sana yakın eyle. Beni kulağımdan tutarak alıp getirip ötelerden şöyle sana yak

Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takva sahiplerine önder kıl!

Furkan, 74

GÜNÜN HADİSİ

Hiç bir vâli yoktur ki, o, müslüman ahâli üzerinde icrâ-yı velâyet ederken zulüm ederek ölür, muhakkak Allah Cennet kokusunu ona haram kılacaktır.

Ma'kıl İbn-i Yesâr (r.a)'dan rivayet olunur.

TARİHTE BU HAFTA

*I.Abdulhamid'in vefatı(7 Nisan 1789) *Şer'iye mahkemelerinin lağvı(8 Nisan 1924) *Mimar Siana'ın Vefatı(9 Nisan 1588) *Otlukbeli Zaferi(11 Nisan 1473) *Kanuni'nin Bağdatı Fethi(12 nisan 1521)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI