Cevaplar.Org

BELEDİYE BAŞKAN ADAYININ DEĞERLENDİRMESİ

Yasin Bey, temiz şahsiyeti ve dürüst kişiliğiyle bir ilçede belediye başkan adayı olmuştu. Seveni çoktu, seçimi kazanabilme ihtimali yüksekti. Seçim çalışmalarını yüzlerce, binlerce kişi ile sürdürüyordu. Zafer yakın gibiydi. Seçim öncesi a


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2009-11-14 09:27:00

Yasin Bey, temiz şahsiyeti ve dürüst kişiliğiyle bir ilçede belediye başkan adayı olmuştu. Seveni çoktu, seçimi kazanabilme ihtimali yüksekti. Seçim çalışmalarını yüzlerce, binlerce kişi ile sürdürüyordu. Zafer yakın gibiydi.

Seçim öncesi araba konvoyu çok şaşaalı bir şekilde geçmişti. Tam bu sırada herkes onun alabileceği oyları sayıyordu. On bin, on bin beş yüz, on bir bin, on iki bin vs. Rakiplere göre şu kadar oy fark atarız, şurada şu kadar oy fazla alırız, şeklinde değerlendirmeler yapılıyordu. Bir de durumu başkan adayından soralım dediler:

-Sayın başkan, hesaplarınıza ve tahminlerinize göre kaç oyunuz var?

Yasin Bey cevap verdi dedi ki:

-Bir oyum var. O da nasip olursa, başıma bir hal gelmezse, yarın kullanacağım kendi oyumdur. Ben başka hiçbir oyu garanti saymam.

Ertesi gün seçim sonuçları açıklandı. Yasin Bey az bir oy farkıyla seçimi kaybetti. Ancak seçim kaybedince öyle sinirlenen hırçınlaşan hatta bunalım geçiren veya saldırgan bir hal alan adaylar gibi davranmadı. Tevekkül etmesini, kanaat getirmesini bilen bir kişi olarak “Zaten benim bir oyum vardı” diyerek sabretti.

Büyük insanlar, en güçlü oldukları anlarda bile tevazu sahibidirler. Bunun içindir ki kaybettikleri zaman bile yıkılmazlar.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İyiliğin karşılığı, iyilikten başka bir şey midir?

Rahman, 60

GÜNÜN HADİSİ

İlim talebi için yola çıkan kimse dönünceye kadar Allah yolundadır.

(Tirmizi, 2649)

TARİHTE BU HAFTA

-İbn-i Batuta'nın Vefatı(24 Şubat 1369) -Malcolm X'in Vefatı(25 Şubat 1965) -Tarık Buğra Vefat Etti.(28 Şubat 1994) -Buhari'nin Vefatı(2 Mart 869)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI