Cevaplar.Org

ÖĞRETMENDEN İSTENEN

Bir eve fareler köstebekler alışmış. Ev halkı çare olarak yavru bir kediyi eve getirerek düşmanlara karşı onunla mücadele etmeye karar vermişler. Fakat daha ilk gün evin küçük çocuğu kedi yavrusunun kuyruğuna basmış. Evin delikanlısı onunu


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2009-09-24 00:53:55

Bir eve fareler köstebekler alışmış. Ev halkı çare olarak yavru bir kediyi eve getirerek düşmanlara karşı onunla mücadele etmeye karar vermişler.

Fakat daha ilk gün evin küçük çocuğu kedi yavrusunun kuyruğuna basmış. Evin delikanlısı onunu bacağından yakalayarak havalarda döndürmeyi başarmış. Evin genç kızı da onun kükremelerine bir kısıtlama getirmiş. Kedicik ne zaman bağırsa hemen ona bir şey fırlatarak susmasını istemiş ve onu susmaya alıştırmış. Evin hanımı fareleri ve köstebekleri yakalasın diye onu hep aç bırakmış. Evin erkeği de onu hiç kâle almamış. Sanki evin köstebekler tarafından yıkılması diye bir şey yokmuş, sanki küçük kedi hiçbir yardım almadan zaten evi kurtaracakmış.

Evi kurtaramamış tabi yavru kedi. Bu şartlarda değil yavru kedi, ana kedi bile kurtaramazmış evi. Hatta aslan kedi bile kurtaramazmış bu evi.

Eğitim diyorlar. Her şeyin başı eğitim diyorlar. Önce eğitim diyorlar. Peki, nasıl kurtarır bu memleketi eğitimciler? Nasıl kurtarır bu memleketi öğretmenler? Değil kuyruğuna basmak, ağzına bile vuruyorlar bu memlekette öğretmenin. Hem de bunu evin en küçükleri yapıyor. Ayağından tutup onu havada değil ama karada diyar diyar sürüyorlar. En çok bu memlekette onun sesini kısıyorlar. En çok onun karnını aç bırakıyorlar. Ve devlet baba en çok onları görmezlikten geliyor.

Derdine yanayım güzel öğretmenlerin.

Haydi, kurtarın memleketi değerli öğretmenler!

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

"Kadınlara iyilikle muamele ediniz."

Nisa:19

GÜNÜN HADİSİ

Kur'an öyle bir servettir ki, O'nu elde edenin hiçbirşeye ihtiyacı kalmaz. O'ndan daha büyük bir zenginlikte bulunmaz.

Camiü's Sagir, 4:535, Hadis No:6183

TARİHTE BU HAFTA

*Emir Sultan hazretlerinin vefatı- 2 Mart 1389 *Hilafetin ilgası-3 Mart-1924

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI