Cevaplar.Org

BATI DÜNYASININ İHANET SENARYOLARI VE PİLTDOWN ADAMI

Batı dünyası ve materyalist felsefenin düzenbazları yalan üretmekte, hakikatleri evirip çevirmekte pek mahirdirler. Sapık bir düşünceyi, batıl bir inancı yaymak ve insanlara yutturma isterlerse, hemen harekete geçerler. Materyalist felsefenin kalemşörleri görev verirler. Onlar yazar ve çizerler. Arkasında medya şarlatanları olayları ihanet mutfaklarında pişiriler.


Prof. Dr. Şener Dilek

marifet.nurlari@gmail.com

2023-05-22 08:30:45

Batı dünyası ve materyalist felsefenin düzenbazları yalan üretmekte, hakikatleri evirip çevirmekte pek mahirdirler. Sapık bir düşünceyi, batıl bir inancı yaymak ve insanlara yutturma isterlerse, hemen harekete geçerler. Materyalist felsefenin kalemşörleri görev verirler. Onlar yazar ve çizerler. Arkasında medya şarlatanları olayları ihanet mutfaklarında pişiriler. Ters düz eder. İlim adamları(!) "Bilimsel Gerçek(!)" başlığında anons ederler. Teorilerine gerçek süsü vermek, düzenbazlık ve sahtekarlıkta insanları saptırmak için akla ve hayale gelmeyen senaryolar hazırlar, insanlara yutturmaya çalışırlar.

Allah onların ihanet ve şerlerinden ümmet-i Muhammed'i (sav) korusun.

Evet, o zalimler çok dehşetli, sinsi, profesyonel sapık birer yalancıdırlar. Bunun en açık delili "PİLTDOWN ADAMI" sahtekarlığıdır.

Evet, bilim tarihinin en büyük skandalı, en dehşetli bir sahtekarlığı ve en sinsi ve usturuplu yalanı "PİLTDOWN ADAMI" projesidir. Bu düzmece yalan 1912 yılında gündeme getirildi. "CHARLES DAWSON" isimli Paleontolog olan bir adam, İngiltere'nin PİLTDOWN yakınlarındaki bir çukurda, bir çene kemiği ile bir kafatası bulduğu iddiasıyla ortaya çıktı. Aslında OLAY PLANLANMIŞ USTURUPLU BİR TEZGAHTI. Senaryo önceden kurgulanmıştı. Bu bir "kesme-yapıştırma", "çalma-yakıştırma" tezgahı idi. Bu düzme tezgaha "PİLTDOWN ADAMI" adını verdiler.

Uzmanlar(!) hemen bunu, insanın evrim geçirdiğine bir delil olarak bütün dünyaya duyurdular. Yazarlar, bilim adamları(!) devreye girdi. Yazdılar, çizdiler. 40 yılı aşkın bir süre, 500'ü aşkın akademisyen "PİLTDOWN ADAMI" hakkında doktora tezi hazırladı. "PİLTDOWN ADAMI", İngiltere'in en meşhur müzesinde (BRİTİSH MUSEUM) teşhir edildi. Bu yalan tufanı 40 yıl sonra ortaya çıktı. 1949'da KENNETH OAKLEY, "Flor testi" metoduyla bu işin tamamen bir düzmece olduğunu kanıtladı. Daha sonraki araştırmalar sonucunda şu gerçek ortaya çıktı:

"PİLTDOWN ADAMI"nın kafatası, 500 yıl önce yaşamış bir insan, çene kemiği ise, birkaç yıl önce ölmüş bir ORANGUTANa (Bir maymun türüne) aitti. Dişler, insana ait olduğu izlenimini vermek için özel olarak eklenmiş ve sıralanmış, eklem yerleri de törpülenmişti. Bütün parçaların eski görünmeleri için potasyum-dikromat ile lekelenmişti. Bu iş faş olunca, bu işin düzenbazları, yalan tüccarları "PİLTDOWN ADAMI"nı apar topar müzeden kaldırdılar.  Materyalist felsefenin müntesipleri tam kırk yıl bu yalana secde ettiler.

Yalanın pek çok tabakası vardır. En dehşetli ve en büyük yalan küfürdür. Küfür ile insan, en büyük hakikat olan Allah'ın varlığını inkâr etmiş, en büyük gerçeği kapatmış olur. Bu yalanların içinde bir de gayet usturuplu, sinsi bir başka yalan vardır. Bu yalanın adı "BİLİMSEL YALAN"dır. Bilimsel yalan ile, gerçekler kasten "kesme-yapıştırma, çalma-yakıştırma" tekniğiyle ters düz edilir. Eldeki istatistikle, veri ve belgeler bir cerbeze ile çarptırılır, hakikatler örtülür, gerçekler gizlenir.

Evet, sağ ayağı kızgın ateşin, sol ayağı buzun üzerinde bulunan bir adamı hayal edin. Bir tarafı yanıyor, diğer tarafı donuyor. O yalancılara istatistik diliyle sorun, "Bu adamın ortalaması nedir? Hali nasıldır?" Elbette "ILIKTIR." diyeceklerdir.

Bu olaydan ne ders çıkarmak lazım?

Batıl ve tamamen yalan olan evrim teorisini insanlara yutturmak için şu müfsit kafirler, şu habis karanlık ruhlar, şu iblis çeteler nasıl dehşetli bir senaryo sergilemişler… Eğer davaları hak olsaydı böyle bir yalana ihtiyaçları olur muydu? Demek insanları aldatmak ve yanlış kulvarlara sokmak için bilimsellik maskesi arkasında böyle dehşetli bir oyunu insanlara yutturmuşlar. Halen de yutturulmaya çalışılıyor.

 

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

SAHÂBENİN ADALETİ VE ÂLİMLERİN BUNA DAİR AÇIKLAMALARI-2

SAHÂBENİN ADALETİ VE ÂLİMLERİN BUNA DAİR AÇIKLAMALARI-2

İbn Hacer el-Heytemî diyor ki: "Sahabe arasında cereyan eden hâdiseler konusunda dilimizi tutmam

SAHÂBENİN ADALETİ VE ÂLİMLERİN BUNA DAİR AÇIKLAMALARI-1

SAHÂBENİN ADALETİ VE ÂLİMLERİN BUNA DAİR AÇIKLAMALARI-1

1.Hâfız ibn Hacer el-Askalânî el-İsâbe adlı eserinde diyorki: "Ehli-sünnet, sahâbenin âdil

FİTNE HADİSLERİNE İTİRAZLAR

FİTNE HADİSLERİNE İTİRAZLAR

Bazı İslami oturumlara katılan hocalardan birisi, bu hadislerin(gelecekte olan fitnelerden bahsed

NEDİR İTTİHAD-I İSLAM?

NEDİR İTTİHAD-I İSLAM?

İTTİHAD-I İSLAM, şeref tacımız, uhuvvet sancağımız, muhabbet bayrağımızdır. İTTİHAD-

BATI DÜNYASININ İHANET SENARYOLARI VE PİLTDOWN ADAMI

BATI DÜNYASININ İHANET SENARYOLARI VE PİLTDOWN ADAMI

Batı dünyası ve materyalist felsefenin düzenbazları yalan üretmekte, hakikatleri evirip çevir

HZ. MUAVİYE'NİN, OĞLU YEZİD'İ VELİAHD TAYİN ETMESİ

HZ. MUAVİYE'NİN, OĞLU YEZİD'İ VELİAHD TAYİN ETMESİ

Meseleyi iki açıdan ele almak durumundayız: A. İslâm şeriatına göre veliahtlığın hükm

KUR’ÂN VE HADİS-İ ŞERİFLERDE MUTLU EVLİLİK PRENSİPLERİ-5

KUR’ÂN VE HADİS-İ ŞERİFLERDE MUTLU EVLİLİK PRENSİPLERİ-5

Eşler Arasında Dünya ve Âhiret Hayatını Berbat Eden Bir Kötü Davranış: Nuşûz Kur’ân,

HZ. MUÂVİYE RÂŞİD HALÎFELERDENDİR

HZ. MUÂVİYE RÂŞİD HALÎFELERDENDİR

Muâviye'nin (r.a) hayatına az çok vakıf olan biri, onun hidayete eren ve erdiren raşid halifele

KUR’ÂN VE HADİS-İ ŞERİFLERDE MUTLU EVLİLİK PRENSİPLERİ-4

KUR’ÂN VE HADİS-İ ŞERİFLERDE MUTLU EVLİLİK PRENSİPLERİ-4

"Sâliha" Eş Olmaya Çalışmak İslâmî hayatta en önemli konulardan olan iffeti koruma yollar

ABDULLAH BİN SEBE DİYE BİRİ YOK MUDUR?

ABDULLAH BİN SEBE DİYE BİRİ YOK MUDUR?

Bazıları, Taberî'nin İbn Sebe ile ilgili aktardığı rivayetin senedinde Seyf b. Ömer et-Temim

KUR’ÂN VE HADİS-İ ŞERİFLERDE MUTLU EVLİLİK PRENSİPLERİ-3

KUR’ÂN VE HADİS-İ ŞERİFLERDE MUTLU EVLİLİK PRENSİPLERİ-3

Allah’ın emirlerini yerine getirip; yasakladıklarından da kaçınma gibi anlamlara da gelen “

Ey insanlar! Allah'ın size olan nimetini hatırlayın; Allah'tan başka size gökten ve yerden rızık verecek bir yaratıcı var mı? O'ndan başka tanrı yoktur. Nasıl oluyor da (tevhidden küfre) çevriliyorsunuz!

Fatır, 3

GÜNÜN HADİSİ

Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.

Tirmizi, Savm 82, (807); İbnu Mace, Sıyam 45, (1746)

TARİHTE BU HAFTA

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI