AZİZ ÜSTADIMA

Aziz üstadım; seni tanıdığıma, eserlerini okuduğuma şükür ediyorum. Sana talebe olma şerefini bahş eden Allaha hamd ediyorum. Senin "akla ve mihenge vurun" ölçüne ömrümün sonuna kadar sadık kalacağımı aleme ilan ediyorum.


2023-03-30 18:54:25

Bugün(23 Mart) Üstadım Bediüzzaman Said Nursi'nin seneyi devriyesi; Üstadımı rahmet ve minnet ile anıyorum.

Aziz üstadım; seni tanıdığıma, eserlerini okuduğuma şükür ediyorum.

Sana talebe olma şerefini bahş eden Allah'a hamd ediyorum.

Senin "akla ve mihenge vurun" ölçüne ömrümün sonuna kadar sadık kalacağımı aleme ilan ediyorum.

Senin "davam hak ve güzeldir demeye hakkım olduğu; ancak hak yalnız benim düşüncem ve güzel yalnız benim tarzım olmadığı" kaideni kendime yol gösterici yaptım.

Senin "kendi düşüncenin güzelliğini önüne çıkarmak, başkalarının fenalıkları ile uğraşmamak" tarzını kendime hedef yaptım.

Senin "güzel bak, güzel gör, hayatından lezzet al" tespitini yaşamaya çalışıyorum.

Senin "bu dünyanın fani olduğu, ebedi hayatımız mahva sebep olacak şeylerden uzak durmamız gerektiği" ikazını kendime rehber olarak seçtim.

"Ahir zaman fitnelerinin, Nefsin ve şeytanın, korku, hırs ve tamanın, menfaatperestliğin, kendini beğenmişliğin, ırkcılığın, tembelliğin, tenpertverliğin (konformistliğin)" benim için büyük vartalara sebep olduğu gerçeğini hep göz önünde tutacağım.

Gerçeğin ve Hakkın kimsenin tekelinde olmadığını; bizim dışımızda da çok insanların hak ve gerçeğe hizmet ettiklerinin mutlaka kabulünün doğru olduğunu; aksinin şeytani bir düşünce ile kendini beğenmişliğin ve hakkı tekeline almış olduğunun ilanı manasına geleceğini asla unutmayacağımı ifade ediyorum.

Allah'a dayanıp; sebeplere riayet ettikten sonra ortaya çıkan sonuca itiraz etmeyip rıza ile karşılamayı senden öğrendim.

Siyasi sebepler ile hiçbir insanı kınamayacağımı senden öğrendim.

Kuranın ve Dinin muhafazasının Allaha ait olduğunu; hizmet edenlerden olursak kendimizi kurtaracağımızı; hizmet etmezsek sorumluluğun şahsımıza ait olduğunu senden öğrendim. 

Siyasi sebepler ile dini meselelerden korkumun doğru olmadığını; dini değerlerimizin örümcek ağı gibi zayıf bir şey olmadığını; Allahın bu dine fasiki facirler ile de hizmet ettirtebileceğini senden öğrendim.

Bir müminin kendi inancı gibi yaşamak ile mükellef olduğunu; başkalarına sadece tebliğ vazifesi olduğunu; hiç kimseyi zorlamaya hakkı olmadığı hakikatini senden öğrendim.

Bu zamanın cihadının cehd ve gayret olduğunu, kılıncın kınına girmesi, silahların toprağa gömülmesi gerektiğini, cihadın müsbet hareket ile olacağını; biz yaşayış ve hareketlerimiz ile sahip olduğumuz değerlerin güzelliklerini gösterirsek, başka başka milletlerden ve coğrafyalardan insanların dalgalar haklinde bu değerlere sahip olmak isteyeceklerini senden öğrendim.

Üstadım; azmi, çabayı, hizmet arkadaşlarına üstten bakmamayı, kibir ve gururun şeytani şeyler olduğunu; kardeşini tenkit etmemeyi, hizmette en önde, ücret almada en geride olmanın fazilet olduğunu senden öğrendim.

Üstadım; sana medyun-u şükranım. Sana çok şey borçluyum. Bana Efendimizi ve Allah'ın kitabını tanıttığın için sana minnettarım. Bir insanın bu zamanda Allahın rızasına uygun olarak bu devirde nasıl yaşaması gerektiğini hayatın ile bana öğrettiğin için sana karşı tazim ve muhabbet ile doluyum.

Oktay Erdoğan

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

"Ey inananlar! Rabbinizden korkun.Çünkü kıyametin saatinin depremi cidden korkunç bir şeydir.”

Hac:1

GÜNÜN HADİSİ

"Allah katında, duadan daha kıymetli bir ibadet yoktur."

Tirmizî

TARİHTE BU HAFTA

*Gençlik ve Spor Bayramı(19 Mayıs) *Gençlik Haftsı(19-25 Mayıs)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI