MOLLA ABDULLAH DOĞRU HOCAEFENDİYLE İLGİLİ BİR HATIRA

Değerli hocam Alaaddin Başar beyin Molla Mehmet Zahid Hocaefendinin babasıyla ilgili kıymetli bir hatırasını -aşağıda olduğu gibi-cevaplar. org’la paylaşmak istedim. Selam ve muhabbetlerimle! Niyazi Beki


2019-04-01 12:43:29

Değerli hocam Alaaddin Başar beyin Molla Mehmet Zahid Hocaefendinin babasıyla ilgili kıymetli bir hatırasını -aşağıda olduğu gibi-cevaplar. org'la paylaşmak istedim. Selam ve muhabbetlerimle! Niyazi Beki

Muhterem Niyazi Hocam,

Muhammed Zahid Efendi ile ilgili yazınızı

http://www.cevaplar.org/index.php?content_view=7517&ctgr_id=110

Okuduğumda, pederi Abdullah hoca ile ilgili bir hatıramı sizlerle paylaşma arzusu duydum. Abdullah Hocamız kâmil bir insandı. Erzurum'un Karayazı ilçesinde görevli iken arasıra şehre gelir ve oğlu Muhammed Zahid Efendi ile birlikte Mehmet Kırkıncı hocamızı ziyaret ederlerdi. Ben de o yıllarda (1964-1969) üniversitede okuyordum ve Kırkıncı Hocamızın Karanlık Kümbet nam medresesine sıkça gider, bazen de kalırdım. Dolayısıyla Abdullah hocamla da defalarca görüştük. Hal diliyle bana çok dersler verdi. Bir defasında da şu çok ibretli ve hikmetli ifadeler lisanından döküldü:

"Ben," dedi, "yıllarca insanlara çok nasihat ettim, çok şeyler anlattım. Ama bu Abdullah'a bir şey anlatamadım. Ne zaman ki, Risale-i Nur'a kavuştum. O zaman Risaleleri aldım elime, Abdullah'ı koydum karşıma.…"

Bu hatıra vesilesiyle değerli hocamı sıkça hatırlarım. Bana "Risale-i Nur'u nasıl okumalıyız?" diye sorulan her soruya her defasında "Abdullah Hoca Metodu"yla okuyun" der ve bu hatırayı naklederim.

Dua taleplerimle, Alaaddin Başar

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Sana yakîn (ölüm) gelinceye kadar Rabb'ine kulluk et!

Hicr, 99

GÜNÜN HADİSİ

Kur'an'ın Faziletine Dair

"Sizin en hayırlınız Kur'an'ı Kerim'i öğrenen ve öğretendir."- Buhari, Fedailu'l-Kur'an 21

TARİHTE BU HAFTA

*Genç Osman'ın Yedikule'de Şehid Edilmesi (20 Mayıs 1622) *İbn-i Sina'nın Vefatı(21 Mayıs 1037) *Dandanakan Zaferi (23 Mayıs 1040) *Necip Fazıl'ın Vefatı (25 Mayıs 1983)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI