Cevaplar.Org 1xbet para cekmeimplant dis fiyatlari

ONLAR İNANIYORLAR-12


Hasan Erdem Yantır

hasanerdemyantir@hotmail.com

2004-03-28 18:35:30

“BİR MERKEZİN ETRAFINDA DÖNME FİKRİ, İNANÇLI BİRİ OLAN KEPLER'E KADAR UZANMAKTADIR. KEPLER KUTSAL KİTABA İNANAN BİR DİNDARDI. ALLAH'A İNANIYORDU... O GÜNDEN BERİ, YÜZYILLAR BOYUNCA MÜTHİŞ BİR MÜCADELE OLMUŞTUR. UMUTLAR HALA BİLİM ADAMLARINDA. KEPLER İSE BU UMUDU İNANCINDAN ELDE ETMİŞTİ.” 1978 Nobel fizik ödülünü alan Arno Penzias’in , Johannes Kepler hakkında söylediği sözler “BUNLAR ALLAH'IN İŞİDİR; YAPAN VARLIĞIN HER ŞEYİ YAPABİLECEK GÜÇTE OLDUĞUNU VE AKLINI GÖSTERİR; DÜNYA ALLAH'IN YARATTIĞI BİR VARLIKTIR.” Francis Bacon “BEYAZ AYILARI VE BEYAZ KURTLARI KUZEY'İN KARLI BÖLGELERİNE GÖNDEREN KİMDİR? AYILARIN, BALİNALARIN VE KURTLARIN BESLENMESİ İÇİN, KUŞLARIN YUMURTALARINI DA ONLARLA BİRLİKTE ORADA BULUNDURAN KİMDİR? - BİZİM ALLAH'IMIZDIR VE O EN BÜYÜKTÜR VE O'NUN ÜSTÜNLÜĞÜ EN BÜYÜKTÜR VE O'NUN AKLI SONSUZDUR, O'NUN SONU YOKTUR.YARATICIYI ANLAMAK İÇİN SAHİP OLDUĞUNUZ TÜM DUYULARINIZI KULLANIN.” Johannes Kepler "İNANCIN RAHMETİ ÇOK BÜYÜKTÜR" Roger Bacon “HATAYA DÜŞMEMİZİ ENGELLEMEK İÇİN ÇALIŞMAMIZ GEREKEN ÖNÜMÜZDE İKİ KİTAP VAR, BİRİNCİSİ ALLAH'IN VAHYİ OLAN KUTSAL KİTAP, İKİNCİSİ O'NUN GÜCÜNÜ İFADE EDEN YARATILANLAR.İLK ÖNCE ALLAH'IN İSTEKLERİNİ VE EMİRLERİNİ AÇIKLAYAN KUTSAL KİTABI, SONRA DA O'NUN GÜCÜNÜ GÖSTEREN VARLIKLARI İNCELEMELİYİZ. SONRAKİ ÖNCEKİNE ANAHTARDIR. BİZE MANTIĞIN VE KONUŞMANIN GENEL KURALLARINI ÖĞRETEREK İLAHİ EMİRLERİN GERÇEK ANLAMINI BİLMEMİZE YARDIMCI OLUR, AYNI ZAMANDA İNANCIMIZA YENİ PENCERELER AÇAR. BİZE YARATICI'NIN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ANLATIR. ZİRA, O'NUN SONSUZ KUDRETİ VE BÜYÜKLÜĞÜ, FİİLLERİNDE VE YARATTIĞI VARLIKLAR ÜZERİNDE AÇIKÇA GÖRÜLMEKTEDİR.” Francis Bacon "BİLİM İNSANLARIN İNANCI KABUL ETMELERİNİ SAĞLAMADA BÜYÜK BİR AVANTAJA SAHİPTİR" Roger Bacon "TABİAT HİÇ ŞÜPHESİZ ALLAH'IN HİÇ VAZGEÇEMEYECEĞİMİZ, OKUNMASI GEREKEN DİĞER BİR KİTABIDIR" Galileo Galilei “ALLAH, MATEMATİKTEN ELEMENTLERİN DÜZENİNE KADAR HERŞEYİN YARATICISIDIR.ALLAH’IN GÜCÜ SONSUZDUR” Blaise Pascal “GELECEKTE, ŞİMDİ VE GEÇMİŞTE GÖRECEĞİMİZ GİBİ BİLİM, İNANANLAR İÇİN YARARLIDIR.” (Yaptığı deneyler sonucu ulaştığı bilgilerin inançlı insanlara faydasının dokunacağına inanan Bacon’un söylediği sözler) Roger Bacon “ALLAH'IN KİTAPLARI İLE YARATTIKLARI ARASINDA HİÇBİR ÇELİŞKİ YOKTUR, ÇÜNKÜ HER BİRİ ALLAH TARAFINDAN YARATILDIĞINI SÖYLÜYOR.” Galileo Galilei “TABİAT KİTABINA GÖRE BİZ ASTRONOMLAR, YÜCE ALLAH'IN DİN ADAMLARI OLDUĞUMUZDAN, BİZİM ALLAH'IN ŞANINI KONUŞMAMIZ GEREKİR.” Johannes Kepler

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Gökleri ve yeri yaratan, bunları yaratmakla yorulmayan Allah'ın ölüleri diriltmeye de gücünün yeteceğini düşünmezler mi? Evet O, herşeye kadirdir.

Ahkaf, 33

GÜNÜN HADİSİ

SABAH İLE YATSI NAMAZLARINI CEMÂATLE KILMANIN FAZÎLETİNE DÂİR EBÛ HÜREYRE HADÎSİ

Münâfıklara sabah ile yatsı (cemâat) namazlarından daha ağır hiç bir namaz yoktur. (Halbuki) bu iki namaz(ın cemâatin)de olan (ecir ve fazîlet)i bilseler emekliye, emekliye (sürtüne, sürtüne) de olsa onlara gel(ip hâzır ol)urlardı. (Ebû Hüreyre)

TARİHTE BU HAFTA

*Genç Osman'ın Yedikule'de Şehid Edilmesi (20 Mayıs 1622) *İbn-i Sina'nın Vefatı(21 Mayıs 1037) *Dandanakan Zaferi (23 Mayıs 1040) *Necip Fazıl'ın Vefatı (25 Mayıs 1983)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI