Cevaplar.Org

KISMETİN BAĞLANMASI

Soru: İnsanın kısmetinin bağlanıp bağlanamayacağını merak ediyorum. İşlerinde başarısızlık veya evlilik yapmakta zorlanması gibi.


2008-09-17 03:20:52

Soru: İnsanın kısmetinin bağlanıp bağlanamayacağını merak ediyorum. İşlerinde başarısızlık veya evlilik yapmakta zorlanması gibi.

Cevap: Her iş Allah(c.c)’un takdiri ve dilemesiyle olur. İşte evlilik de bunun içindedir. Bu nedenle kişi Allah’tan istemesini bilecek, gereken şartları yerine getirmeye gayret edecek, mutlaka bir kapı açılacaktır. Biri birinin nasibini bağladı veya kısmeti kesildi diye bir şey yok. Sadece bunu sihirbazlar, insanları sömürmek için kullanıyorlar; bir de, tembel insanlar çalışmak istemiyorlar, bu sözü alet ediyorlar. Biz insan ve Müslüman olarak Allah (c.c.)’dan ne istedik de vermedi, O(CC) verir, ama sabırlı olmak lazım.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

Kur'an okuyacağınız zaman, kovulmuş şeytandan Allah'a sığının.

Nahl,98

GÜNÜN HADİSİ

Emin ve doğruluktan ayrılmayan ticaret ehli (ayette sırat-ı müstakim ashabı olarak zikredilen) peygamberler, sıddikler, şehidler ve salihlerle beraberdir.

Tirmizi, Büyu 4, (1209); İbnu Mace, Ticarat 1, (2139)

TARİHTE BU HAFTA

*Köprülü Fazıl Mustafa Paşa'nın Şehit düşmesi (19 Ağustos 1691) *Mescid-i Aksa'nın Yahudilerce Yakılması(21 Ağustos 1969) *Sakarya Savaşı (22 Ağustos 1921) *Hz. Ebu Bekir (634) ve Ebussuud Efendi'nin (1574)[23 Ağustos]

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI