Cevaplar.Org

VE CELLE SENAUKE İFADESİ

Soru: Cenaze namazında okunan subhanedeki cella senaük vakit namazlarında okunmuyor, neden, okunsa ne olur, namaz bozulur mu?


2008-06-16 02:27:50

Soru: Cenaze namazında okunan subhanedeki cella senaük vakit namazlarında okunmuyor, neden, okunsa ne olur, namaz bozulur mu?

Cevap: Namazlarda okunmayıp, cenaze namazında okunmasının birinci sebebi, Resulullah’dan böyle öğrenilmiş olmasıdır. İkincisi ise, cenaze namazı daha ziyade dua ağırlıklı olup celle senaüke de bu manayı ağırlıklı olarak taşıdığı için, üçüncüsü de vakit namazlarının sonunda umulan ve beklenen hep rahmettir, cenaze namazlarından sonra hem rahmet hem de azap ihtimali düşünüldüğünden…. Ayrıca ve celle senaüke vakit namazlarında da okunsa bir şey olmaz..

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur'an'ın indirildiği aydır.

Bakara, 185

GÜNÜN HADİSİ

İslam hakkında.

"İslam beş esas üzerine bina edilmiştir: Allah'tan başka ilah olmadığına ve Muhammed'in O'nun kulu ve elçisi olduguna şehadet etmek, namaz kılmak, oruç tutmak, Kabe'ye haccetmek, Ramazan orucu tutmak" Buhari-İman:1

TARİHTE BU HAFTA

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI