Cevaplar.Org

VE CELLE SENAUKE İFADESİ

Soru: Cenaze namazında okunan subhanedeki cella senaük vakit namazlarında okunmuyor, neden, okunsa ne olur, namaz bozulur mu?


2008-06-16 02:27:50

Soru: Cenaze namazında okunan subhanedeki cella senaük vakit namazlarında okunmuyor, neden, okunsa ne olur, namaz bozulur mu?

Cevap: Namazlarda okunmayıp, cenaze namazında okunmasının birinci sebebi, Resulullah’dan böyle öğrenilmiş olmasıdır. İkincisi ise, cenaze namazı daha ziyade dua ağırlıklı olup celle senaüke de bu manayı ağırlıklı olarak taşıdığı için, üçüncüsü de vakit namazlarının sonunda umulan ve beklenen hep rahmettir, cenaze namazlarından sonra hem rahmet hem de azap ihtimali düşünüldüğünden…. Ayrıca ve celle senaüke vakit namazlarında da okunsa bir şey olmaz..

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

Size yasak edilen büyük günahlardan kaçınırsanız, kusurlarınızı örteriz ve sizi ağırlancağınız şerefli bir yere yerleştiririz.

Nisâ, 31

GÜNÜN HADİSİ

Mü'minin sezgisinden sakının, çünkü o Allah'ın nuruyla bakar.

Taberani

TARİHTE BU HAFTA

İlk Atom Bombası ABD tarafından Hiroşima'ya Atıldı.(6 Ağustos 1945)*)*Nagazaki'ye Atom Bombası Atıldı.(9 Ağustos 1945)*I.Kosova Zaferi ve I. Muradın şehadeti(10 Ağustos 1389) Otlukbeli zaferi 11 Ağustos-1473

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI