Cevaplar.Org 1xbet para cekmeimplant dis fiyatlari

ONLAR İNANIYORLAR-13


Hasan Erdem Yantır

hasanerdemyantir@hotmail.com

2004-03-28 18:41:05

“ŞANI, TABİATI YARATANA VERİN...İNSANLIĞA İYİLİK GETİRMEK İÇİN BİLGİYİ KULLANIN.” Robert Boyle “BİZLER ALLAH'A MUHTAÇ, ACİZ KULLAR OLARAK, KENDİ AKLIMIZA GÖRE ALLAH'IN AKLININ BÜYÜKLÜĞÜNÜ VE YÜCELİĞİNİ GÖRMELİ VE O'NA TESLİM OLMALIYIZ.” Isaac Newton “DÜNYADAKİ MEVCUT SİSTEMİN MÜKEMMEL BİR ŞEKİLDE PLANLANMIŞ OLMASI, ÖZELLİKLE DE HAYVANLARIN SAHİP OLDUKLARI İLGİNÇ ÖZELLİKLER, DUYULAR VE HAYRANLIK UYANDIRAN YAPILARIN HEPSİ TARİH BOYUNCA DÜŞÜNÜRLERİN ALLAH'IN VARLIĞINI KABUL ETMELERİNE NEDEN OLMUŞTUR.” Robert Boyle “HAYATIN KÖKENİNE BAKTIĞIMIZDA, BİLİM, KESİN BİR ŞEKİLDE O BÜYÜK KUDRET'İN VARLIĞINI ONAYLAR.” William Thompson (Lord Kelvin) “ALLAH SONSUZ VE MUTLAKTIR; GÜCÜ SINIRSIZDIR VE HERŞEYDEN HABERDAR OLANDIR; VARLIĞI SONSUZLUĞA DAYANIR; HERŞEYİ YÖNETİR, YAPILAN VE YAPILACAK OLAN HERŞEYİ BİLİR. O SONSUZ VE SINIRSIZDIR; ... DAİMİDİR VE VARDIR; VARLIĞI DAİMİDİR, HER YERDE MEVCUTTUR; HER ZAMAN VE HER YERDE VAR OLMASIYLA O, TÜM ZAMANI VE ARALIKLARINI YARATIR.” Isaac Newton "İNANÇSIZ ASTRONOMLAR DELİ OLMALI" Sir William Herschel “BİLGİM ARTTIKÇA DİNİN İLAHİ KAYNAĞININ KANITLARI DAHA DA NETLEŞİYOR, ALLAH'IN BÜYÜKLÜĞÜ ANLAŞILIYOR, GELECEK ÜMİT VE ZEVKLE AYDINLANIYOR.” Samuel Morse(Kamera’yı Bulan Bilim Adamı) “ZAMAN VE MEKANIN BİRLEŞMESİ SADECE DÜŞÜNCEYİ GÖSTERMEZ, TASARIYI, GÜCÜ, AKLI, BÜYÜKLÜĞÜ, GELECEĞİ ÖNCEDEN GÖRMEYİ, HER ŞEYİN BİLGİSİNİN OLMASINI, BASİRETİ DE GÖSTERİR. TEK BİR KELİMEYLE, TÜM BU ÖZELLİKLER İNSANIN TAPACAĞI VE SEVECEĞİ ALLAH'IN BİR OLDUĞUNU YÜKSEK SESLE İLAN ETMEKTEDİR.” Louis Agassiz “ALLAH'IN İSTEKLERİNİ ÖĞRENDİKTEN VE İTAAT ETTİKTEN SONRA YAPACAĞIMIZ DİĞER ŞEY O'NUN AKLINI, GÜCÜNÜ VE İYİLİĞİNİ YAPTIĞI İŞLERİN KANITINDAN BİLMEKTİR. TABİAT KANUNLARINI BİLMEK ALLAH'I BİLMEKTİR.” James Prescott Joule(Termodinamiği Bulan Adam) “DOĞAYI NE KADAR ÇOK İNCELERSEM, YARATICI'NIN ESERLERİ KARŞISINDA İNANCIM O KADAR ÇOK ARTIYOR. BİLİM İNSANI ALLAH'A GÖTÜRÜR.” Louis Pasteur “HÜR DÜŞÜNEN İNSANLAR OLMAKTAN KORKMAYIN. EĞER DERİN DÜŞÜNÜRSENİZ, BİLİM ARACILIĞIYLA ALLAH İNANCINA YÖNELİRSİNİZ.” William Thompson (Lord Kelvin) “BİLİM KALESİNİN YÜKSEK ZİRVELERİ ALLAH'IN MUHTEŞEM İŞLERİNİ GÖSTERİYOR.” J.J. Thomson “İNANÇLI BİR BİLİM ADAMI ÇALIŞMALARINI BİLİM İÇİN YAPMALIDIR.” Joseph Clerk Maxwell(Modern Fiziğin Koruyucularından)

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

"Ey Rabbimiz! Nurumuzu tamamla ve bizi bağışla, şüphesiz ki sen her şeye kadirsin."

Tahrim, 8

GÜNÜN HADİSİ

Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.

Tirmizi, Savm 82, (807); İbnu Mace, Sıyam 45, (1746)

TARİHTE BU HAFTA

*Yavuz Sultan Selim'in Ridaniyye Zaferi(22 Ocak) *Hz.Ali (r.a.) Efendimiz'in Şehit Edilmesi(24 Ocak) *I.Murad Hân'ın Haçlı Ordusuna Karşı Sırpsındığı Zaferi(25 Ocak) *Büyük Muhaddis ve Tarihçi İbn-ü Asâkir'in Vefâtı(26 Ocak) *OSMANLI DEVLETİ'NİN KURU

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI