Cevaplar.Org 1xbet para cekmeimplant dis fiyatlari

ONLAR İNANIYORLAR -9


Hasan Erdem Yantır

hasanerdemyantir@hotmail.com

2004-03-14 17:56:25

“KOZMİK DİNÎ TECRÜBE DERİN BİLİMSEL ARAŞTIRMA SIRASINDA BİRDEN BELİREN EN SOYL, EN GÜÇLÜ ŞEYDİR.KENDİ GAYRETLERİNİ VE KABİLİYETİNİ ANLAMAYAN, ÎLMİ DÜŞÜNCEDE HİÇBİRŞEYİN KENDİLİĞİNDEN OLUŞMAYACAĞINI GÖRMEYEN KİŞİ ÎLMİ ESERİ DOĞURABİLECEK TEK ŞEY DURUMUNDAKİ DOĞRUDAN PRATİK HAYATIN GÜCÜ OLAN HİS GÜCÜNÜ DEĞERLENDİRMESİNİ DE BİLMEZ.” Albert Einstein THALES’E SORULMUŞ -EN ESKİ OLAN NEDİR? -“ALLAH’TIR, BAŞLANGICI YOKTUR” -YA EN GÜZEL ŞEY? -“DÜNYA, ÇÜNKÜ ALLAH YARATMIŞTIR” “DİNİN GERÇEĞİ BENİM İÇİN, İNSANIN KENDİSİNİ BİR BAŞKA İNSANIN YERİNE KOYABİLMESİ, ONUN SEVİNCİYLE SEVİNİP ÜZÜNTÜSÜYLE KEDERLENMESİDİR.”Albert Einstein “EĞER ALLAH YOKSA, İNSAN ONA İNANMAKLA HİÇBİR ŞEY KAYBEYMEYECEK; FAKAT VARSA: İNANMAMAKLA ÇOK ŞEY KAYBEDECEKTİR.”Blaise Pascal “ŞU KÂİNATIN AKLA DAYANDIĞI VEYA EN AZINDAN ANLAŞILIR OLDUĞU KANAATİ (Kİ BU, DİNÎ DUYGUYA YAKINDIR) BÜTÜN İLMÎ ÇALIŞMALARIN TEMELİNİ TEŞKİL EDER.BU KANAAT AYNI ZAMANDA BENİM ALLAH ANLAYIŞIMI OLUŞTURUR.”Albert Einstein “YARIŞ AT İÇİN NEYSE; İNANMAK İNSAN İÇİN ODUR” Pascal “BENCE BİR KİŞİYE HAYRANLIK DUYULMASI DOĞRU DEĞİLDİR.ALLAH’IN YETENEKLERİ ÇOK ÇEŞİTLİ DAĞITMASI KENDİNDENDİR.” Albert Einstein “BİR MAKİNE YÜZ SIRADAN ADAMIN YAPTIĞI İŞİYAPABİLİR AMA HİÇBİR MAKİNE ALLAH’IN YARATTIĞI SIRADIŞI BİR ADAMIN YAPTIĞI İŞİ YAPAMAZ.”Elbert Hubbard “DUYABİLDİĞİMİZ EN GÜZEL VE EN DERİN HEYECAN DİNÎ HEYECANDIR. BÜTÜN HAKİKÎ İLİM BUNDAN ÇIKAR.DİNÎ HEYECANI TANIMAYAN, TABİAT KARŞISINDA DÜŞMEYEN VE HUŞU İÇİNDE KALMAYAN KİMSENİN ÖLÜDEN FARKI YOKTUR. BİZİM ANLAYAMADIĞIMIZ, GÖRMEDİĞİMİZ ŞEYİN GERÇEKTEN MEVCUT OLDUĞUNU, ANCAK ONUN BİZİM PEK SINIRLI YETENEKLERİMİZLE EN İLKEL ÖRNEKLERİYLE ANLAYABİLDİĞİMİZ EN YÜCE AKIL VE EN PARLAK GÜZELLİK HALİNDE KENDİNİ GÖSTERDİĞİNİ BİLMEK, İŞTE HAKİKİ DİNDARLIĞIN TEMELİNDE BU BİLGİ VE DUYGU VARDIR.” Albert Einstein “BİLİMLE CİDDÎ ŞEKİLDE UĞRAŞAN HERKES TABİAT KANUNLARINDA BİR RUHUN, İNSANLARDAN DAHA ÜSTÜN BİR RUHUN OLDUĞUNA İKNA OLUR. BU YÜZDEN BİLİMLE UĞRAŞMAK, İNSANI İNANCA GÖTÜRÜR.DİN DUYGUSU NE ZAMAN KAYBOLSA BİLİM İLHAMI OLMAYAN KURU BİR DENEYCİLİĞE DÖNÜŞÜYOR.” Albert Einstein “TABİATI ARAŞTIRAN HERKES ALLAH’IN KUDRETİNİ KEŞFEDEN BİR KÂŞİFTİR.” Albert Einstein

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Ey iman eden kullarım! Şüphesiz benim arzım geniştir. O halde (nerede güven içinde olacaksanız orada) yalnız bana kulluk edin.

Ankebut, 56

GÜNÜN HADİSİ

Harb bir hiledir.

Buhari, Cihad 157; Müslim, Cihad 18, (1740)

TARİHTE BU HAFTA

*Genç Osman'ın Yedikule'de Şehid Edilmesi (20 Mayıs 1622) *İbn-i Sina'nın Vefatı(21 Mayıs 1037) *Dandanakan Zaferi (23 Mayıs 1040) *Necip Fazıl'ın Vefatı (25 Mayıs 1983)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI