Cevaplar.Org 1xbet para cekmeimplant dis fiyatlari

ONLAR İNANIYORLAR-5


Hasan Erdem Yantır

hasanerdemyantir@hotmail.com

2004-02-26 15:08:34

“YAŞAMIN AKILLI BİR VARLIK TARAFINDAN TASARLANDIĞI GERÇEĞİNE KARŞI ÖNE SÜRÜLEBİLECEK HİÇBİR TUTARLI GÖRÜŞ YOKTUR.” Prof. Michael Behe (Ünlü Biyokimyacı) “ŞU ANDA, TANRI’YA İNANMAYI GEREKTİREN AÇIKLAMA KARŞISINDA, ÖNE SÜRÜLEBİLECEK HİÇBİR AKILCI ARGÜMAN BULAMIYORUM” Prof. Chandra Wickramasinghe “İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ DÜNYA VE BU DÜNYANIN KANUNLARI, BİZ İNSANLARIN YAŞAMALARINA EN UYGUN BİÇİMDE ALLAH TARAFINDAN YARATILMIŞTIR” Prof. Edward Boudreaux “30 YILDAN BU YANA CANLILARIN ANATOMİLERİNİ İNCELİYORUM. HER ARAŞTIRMAMDA KARŞILAŞTIĞIM GERÇEK, ALLAH’IN KUSURSUZ YARATIŞI OLDU.” Prof. David Menton “BU EVRENİ ANCAK BÜTÜN YÜCELİĞİYLE KOZMİK BİR ZİHİN KAVRAYABİLİR.KOZMİK ZİHİN İSE TÜM EVRENE HAKİM OLAN ALLAH’IN İLMİ VE AKLIDIR” Lincoln Barnetti (Evren ve Eistein) “İNSANA GERÇEK HEDEFİNİ DİN TAYİN EDER. ANCAK, HANGİ VASITALARA BAŞVURULMASI LÂZIM GELDİĞİ HUSUSUNDA İLMİN DE SÖYLEYECEĞİ BİR HAYLİ ŞEY VARDIR.İLİM, HAKÎKATI EKSİKSİZ ÖĞRENMEK İSTEYENLER TARAFINDAN ŞEKİLLENDİRİLİP BELLİ ÇERÇEVELERE İRC EDİLEREK KURULUR. AMA, TEMELDE, BUNUN KAYNAĞI DA BÜYÜK ÖLÇÜDE YİNE DİN VARDIR. BEN, DERİN BİR İMANA SAHİP OLMAYAN BİR İLİM ADAMI DÜŞÜNEMİYORUM…ASLINDA DİNSİZ İLİM TOPAL, İLİMSİZ DİN DE KÖRDÜR.” Albert Einstein “BAZI DÜŞÜNCELER DUA GİBİDİR. ÖYLE ANLAR VARDIR Kİ, VÜCUDUN TUTUMU NE OLURSA OLSUN, RUH SECDEYE KAPANMIŞTIR.” Victor Hugo “İLÂHİ HAKİKATLER ZEKÂDAN KALBE DEĞİL, KALBDEN ZEKÂYA DOĞRU İLERLER.ALLAH’I HİSSEDEN KALBDİR.” Pascal “DİN VE TABİÎ BİLİMLER ŞÜPHECİLİĞE, DOGMATİZME, İNANÇSIZLIĞA VE HAYÂLÎ ŞEYLERE KARŞI ORTAK BİR SAVAŞTA YER ALIYOR.BU KUTLU SEFERDE YARIŞI KAZANAN DAİMA TANRI’NIN YANINDA VE O’NUNLA BERABER OLANLAR OLACAKTIR.”Max Planck (Meşhur Fizikçi) “İLİM, TABİATIN BÜYÜK VE GÜZEL ŞEKİLDE CEREYAN EDEN DRAMASINI ANLAMAK, YARATICI’YI TEFEKKÜR ETMEK VE O’NA SAYGI DUYMAKTIR.” Colin Maclaurin (İskoç Matematikçi) “O, BÖCEKLER VASITASIYLA ÇİCEKLERİN TOZLAŞMASI İŞLEMİNİ ARAŞTIRDIKTAN SONRA KENDİSİNİ KORKU, HAYRET VE DERİN BİR SAYGI HİSSİ SARDI.AĞLAMAYA BAŞLADI VE ŞUNLARI MIRILDANDI: -HAYATIN BU BİLMECELERİNİN HUZURUNDA, AKIL VE MANTIK KENDİNİN ÇAPINI KABUL EDER VE SAYGI DUYAR, VE KENDİNİ ÇAPINI KABUL EDER VE SAYGI DUYAR, VE KENDİNİ BU MU’CİZELERİN YAPICI’SINA BÜYÜK BİR HAYRANLIKLA TESLİM EDER…”(Jean Henri Fabre İsimli Bir Alimin Çiçek Tozlaşmasını İnceledikten Sonra İçinden Geçirdiği Duygular)

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Kur'an okuyacağınız zaman, kovulmuş şeytandan Allah'a sığının.

Nahl,98

GÜNÜN HADİSİ

İslam hakkında.

"İslam beş esas üzerine bina edilmiştir: Allah'tan başka ilah olmadığına ve Muhammed'in O'nun kulu ve elçisi olduguna şehadet etmek, namaz kılmak, oruç tutmak, Kabe'ye haccetmek, Ramazan orucu tutmak" Buhari-İman:1

TARİHTE BU HAFTA

*Genç Osman'ın Yedikule'de Şehid Edilmesi (20 Mayıs 1622) *İbn-i Sina'nın Vefatı(21 Mayıs 1037) *Dandanakan Zaferi (23 Mayıs 1040) *Necip Fazıl'ın Vefatı (25 Mayıs 1983)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI