Cevaplar.Org

MARK TWAİN KENDİSİNİN BÜYÜKBABASI İMİŞ

Ünlü yazar diyor ki; “Yetişmiş bir kızı olan bir dulla evlendim. Babam ise üvey kızımı beğendi ve onunla evlendi. Bu şekilde babam benim damadım oldu. Üvey kızım da babamın karısı olması dolayısıyla annem oldu


Salih Okur

nedevideobendi@gmail.com

2020-04-21 18:00:53

Ünlü yazar diyor ki; "Yetişmiş bir kızı olan bir dulla evlendim. Babam ise üvey kızımı beğendi ve onunla evlendi. Bu şekilde babam benim damadım oldu. Üvey kızım da babamın karısı olması dolayısıyla annem oldu.

Benim karım bir oğlan çocuk doğurdu. Bu çocuk tabiatıyla babamın kayınbiraderi ve üvey annemin kardeşi olması itibarıyla benim de dayım oldu.

Babamın karısı da bir oğlan çocuk doğurdu. Tabii doğan bu çocuk benim kardeşim oldu. Fakat aynı zaman da kızımın oğlu olması dolayısıyla torunum oldu.

Böylece, karım da anamın anası olması hasebiyle benim büyük anam oldu. Diğer taraftan ben de karımın kocası ve aynı zaman da onun torunu olduğumdan, bir kimsenin büyük anasının kocası da büyük babası olacağından dolayı kendi kendimin büyükbabası oldum."

Kaynak

Erendiz Kasnak

Dünya Mizahından 3000 Fıkra, Cilt: 2

İst. 1976

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Kur an'ı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız.

Hicr Suresi,9 (Mürşid 3.1'den alınmıştır)

GÜNÜN HADİSİ

İnsanların en fenası, birine ayrı, diğerine de ayrı görünen iki yüzlü insanlardır.

Seçme Hadisler, syf. 101

TARİHTE BU HAFTA

*Cumhuriyet'in ilanı(29 Ekim 1923) *Sütçü İmam Maraş'ta direnişi başlattı(31 Ekim 1919) *I.Dünya Harbine girdik(1 Kasım 1914) *İmam-ı Rabbani Hz.lerinin İrtihali(2 Kasım 1624) *Hz.Ömer(r.a.)'in Şehadeti(3 Kasım 644)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI