Cevaplar.Org

EY KİMSESİZLERİN KİMSESİ

Ey sahib-i devran, ey malik-i zaman, sen yetimlerin sahibi, sen yoksulların hazinesi, sen yaşlıların gücü ve sen kimsesizlerin kimsesisin.


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2014-06-07 10:37:34

Ey sahib-i devran, ey malik-i zaman, sen yetimlerin sahibi, sen yoksulların hazinesi, sen yaşlıların gücü ve sen kimsesizlerin kimsesisin.

Şimdi uzaklarda bulunan ve evlerine uğrayıp bir hal hatır soran kimseleri olmayan ihtiyarların kimsesi ol Allah'ım. Onlara sen uğra, onları senin rahmetin kuşatsın Allah'ım.

Ya Rabbi, sen bizden daha iyi bilirsin ki, bizim annemiz babamız olan ama sizin de kullarınız olan kişiler şu anda hastadır, onlara sen şifa ver Allah'ım.

Ey yüce Rabbim, bilirsin ki, annemiz babamız yaşlıdır, artık dünyaya söz geçiremiyorlar, hatta dünyanın kederi, çile ve tasası onların sırtında bir dağ kadar ağırdır. Ne olur Allah'ım, sen onların yükünü hafiflet ve onları suhulete maksuda eriştir.

Sen bilirsin ki Allah'ım, anne ve babamızın yaşları sekseni geçtiği halde onların istek ve emelleri daha da gençleşmiştir. Sen onların istek ve arzularını ver Allah'ım.

Ya Rabbi, anne ve babamızın geçmiş bütün günahlarını affet, onları bağışla ve onları rahmetinin hazinelerine kavuştur.

Ya Rabbi, senin bu dünyan fani ve muvakkattir. Annemiz ve babamız ise ebedi yaşamak istemektedirler. Hatta yanlarında biz evlatlarını da istiyorlar. Sen onların bu arzularını kabul et ve onları evlatlarıyla birlikte cennette ebedi yaşat Allah'ım. Âmin.

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Âl-i imran:190

Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelip gidişinde selim akıl sahipleri için gerçekten açık, ibretli deliller vardır.

GÜNÜN HADİSİ

"Kim ilim tahsili için bir yola girerse Allah ona cennete gidecek yolu kolaylaştırır."

Müslim

TARİHTE BU HAFTA

*Sultan Abdulaziz Han Şehid Edildi.(4 Haziran 1876) *Kırım'ın Fethi(6 Haziran 1475) *Süleymaniye Camii İbadete Açıldı(7 Haziran 1557) *EFENDİMİZ'İN (s.a.v.) DÂR-I BEKA'YA İRTİHALİ(Vefatları)(8 HAZİRAN 632) *Hz.Ebubekir (r.a.)Halife Seçildi(9 Haziran

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI