Cevaplar.Org

“GİTTİ GİDİYOR”DAN BİR NAMAZ ALMAK

Günümüzde internet alışverişi arttıkça arttı. Hem zaman kazandıran hem kısa sürede birçok malı karşılaştırarak inceleme fırsatı veren hem de aldığın ürünü ayağına kadar getiren avantajları yüzünden internet alış verişi gittikçe daha çok artacağa benziyor.


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2014-04-02 05:12:35

Günümüzde internet alışverişi arttıkça arttı. Hem zaman kazandıran hem kısa sürede birçok malı karşılaştırarak inceleme fırsatı veren hem de aldığın ürünü ayağına kadar getiren avantajları yüzünden internet alış verişi gittikçe daha çok artacağa benziyor.

İnsan her günün sonunda şöyle ne var ne yok, hangi ürünler ne kadara satılıyor? Hangi ürünlerde nasıl kampanyalar var? diye internette şöyle bir gezinirken öteden beri arayıp da bulamadığı bir ürüne rastlamaya görsün, hemen son gün tükenmeden ve ürün bitmeden sepetine atıveriyor. Onu alınca da "Oh be nihayet istediğime kavuştum, artık üstümden bir yük kalktı." diyor. Hele hele aldığı ürün pürüzsüz eline geçip bir de istediği gibi kaliteli çıkarsa, işte o zaman keyfine diyecek yoktur insanın.

Herkes hayata kendi penceresinden bakar. İnsana maddi ürünler lazım olduğu gibi manevi ürünler de lazım oluyor. Nasıl ki insan gün bitmeden aradığını bulduğunda alış verişini yapıyorsa, aynen öyle de insan yine gün bitmeden manevi ihtiyacını da görüp onun da alış verişini yapıyor.

Aslında her gün Allah'ın bize verdiği son kampanya günü olabilir. Kim bilir belki de insan bu günün sonunda olan akşamı ömrünün son akşamı olarak yaşayacaktır.

Hayır hayır, noksan ifade ettik. Kesin olarak insan bu gün ömrünün son gününü yaşayacaktır. Çünkü ömründeki bu günü asla hiçbir zaman bir daha yaşayamayacaktır. Bu gün asla bir daha geri gelmeyecektir. Öyleyse insan bu gün gitti gidiyordan, akşam olmadan ve ürünler bitmeden bir namaz almalıdır. Hem bu ürünü almak öyle parayla falan değildir. Bu ürün bedavadır. Fakat siz bunun için gerekli siteye başvurursanız parasız olmasına rağmen size ürünü vermezler. Eğer nedenini sorarsanız derler ki:

-Gitti gidiyordan bir namaz almanın şartı, önce aktı akıyordan bir abdest almaktır.

Ey nadan nefsim, ne olur, her yirmi dört saati manevi bir gitti gidiyor mağazası olan bu dünyada, sana lazım olan namazı kaçırmamak için önce aktı akıyordan bir abdest alarak, sonra gitti gidiyordan son manevi ürünü de dağarcığına koyarak alışverişini bitir. Yani son vakit namazını ifa eyle. Sonra gün biter, site kapanır, fırsatı kaçırırsın.

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Şüphesiz o, korunmuş bir kitapta (yazılı) olan pek şerefli/değerli Kur'an'dır ki O'na temiz olanlardan başkası dokunamaz.

(Vakıa, 77-78-79)

GÜNÜN HADİSİ

Ebû Malik'in babası şöyle dedi: Ben Rasûlullah'(S.A.V.)den işittim, şöyle buyuruyordu: "Her kim Allah'dan başka hak ilah yok eder, ve Allah'dan gayri ibadet olunan şeyleri tanımazsa onun malı ve kanı haram (dokunulmaz) olur. Hisabı da Allah'a aiddir."

(Müslim, Kitabu'l-İyman,37)

TARİHTE BU HAFTA

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI