Cevaplar.Org

KARLAR GİBİ BEYAZ OLMAK

Ey Tahir Allah’ım, Kar yağıyor akşamdan. Bütün gökyüzü uçuşan bembeyaz kelebeklerle dolu.


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2014-02-22 01:51:47

Ey Tahir Allah'ım, 

Kar yağıyor akşamdan. Bütün gökyüzü uçuşan bembeyaz kelebeklerle dolu. Ne kadar çok Allah'ım bu ufacık nazende kelebekler. Onlar havayı güzelleştirmenin yanında bir de temizliyorlar. Bu şehrin havası Linyit işletmelerinin tozu toprağı ve Termik tesislerinin ateşi, dumanı ve daha birçok sanayi artıklarının havaya karışmış zehirli ve kirletici artıklarıyla doludur. İşte bu karlar bu havayı temizliyor. Ya Rabbi ne olur nasıl karlarla havayı temizliyorsan, benim ruhumu da manevi karlar olan aff-ı mağfiretinle temizle.

Ey Güzel Allah'ım, karlarla sadece gökyüzünü değil onlarla yeryüzünü de temizliyorsun. Bak akşamdan beri yağan karlar yeryüzünde yarım metreyi bulan bir beyaz örtüyle bütün kirli paslı noktaları örttü. Bütün çöplükleri kapattı. Bir kefen gibi sardı yeryüzü bedenini; örttü kapattı eksikleri, fazlalıkları. Her yer bir yer gibi, her taraf bir yön gibi oldu. Ne olur Allah'ım, benim bedenimi de bu beyaz karlar gibi rahmetinle kapat. Ruhumu mağfiretinle temizle.

Ey beni terbiye eden güzel Rabbim, karlar ayrıca eriyip suya dönüşünce bütün gökyüzünden yeryüzüne inen zararlı maddeleri ve yeryüzündeki pislikleri de alarak bütün alanları temizleyip bütün zararlıları da önüne katarak dereleri, kanalları ve her türlü mikrop yuvalarını temizleye temizleye koca denizlerin maviliklerine ulaşıncaya kadar akıp gidiyor. İşte ne olur ey yüce Allah'ım, sen de bu eriyen karlar gibi benim bir gün toprağa inecek olan bedenimi ve ruhumu rahmetinle temizle de kabrim tertemiz cennet bahçeleri gibi olsun.

Ey Allah'ım, karların gökyüzünde havayı, yeryüzünde toprağı temizlediği gibi sen de rahmetinle af ve mağfiretinle ruhumu ve bedenimi temizle. Ebedi cennetinde sonsuz yaşat.

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

ABDULKADİR LÖKLÜ, 2014-02-28 15:22:43

Abi bu düşüncelerin beni tefekkür amaçlı 1987 yılında Reyhanlı da Yeşilova Mahallesinde(İsmet ve Ali Şanverdi'lerin yeri)Cami içerisinde girdiğin tabutu hatırlattı.Dualarının cümlemiz için kabulü temennisiyle

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

DİĞER YAZILAR

(Resulüm!) Sana bu mübarek Kitab'ı, ayetlerini düşünsünler ve aklı olanlar öğüt alsınlar diye indirdik.

Sa'd, 29

GÜNÜN HADİSİ

İnsanların en fenası, birine ayrı, diğerine de ayrı görünen iki yüzlü insanlardır.

Seçme Hadisler, 101

TARİHTE BU HAFTA

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI