Cevaplar.Org

EY HER HAYIR ELİNDE OLAN ALLAHIM

Ey ism-i azam olarak da kabul edilen “Lailahiillallah, Vahdehu, Laşerikelehu, Lehülmülkü, Velehülhamdu, Yuhyi, Yumitü, Vehüve Hayyun Layemutu, Biyedihilhayr, Vehuve Alaküllişeyin kadir, Veileyhilmesir” isimlerinin sahibi Yüce Allah’ım,


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2014-02-02 09:17:37

Ey ism-i azam olarak da kabul edilen "Lailahiillallah, Vahdehu, Laşerikelehu, Lehülmülkü, Velehülhamdu, Yuhyi, Yumitü, Vehüve Hayyun Layemutu, Biyedihilhayr, Vehuve Alaküllişeyin kadir, Veileyhilmesir" isimlerinin sahibi Yüce Allah'ım, bu isimlerin yüzü hürmetine beni zalim yapma. Beni başkasının malına ırzına, hak ve hukukuna tecavüz eden birisi yapma. Nefsimi aklımı ve ruhumu istikamet üzerine devam ettirerek, başka insanları benim şerrimden koru. Daha doğrusu, beni bütün şerlerden koru da, hem ben günah işlemeyeyim, hem de başkaları benden zarar görmesin.

Ey her hayır elinde olan Allah'ım, bana işte o senin elinde olan hayırlardan ver. Beni insanlara hayırlı kıl. Bütün insanların bütün Müslümanların elinden hayır gördüğü bir insan olarak yaşat. Ne olursun Allah'ım, beni şerli birisi olarak toplumu zehirleyen bir zavallı bir hain ve bir sapık yapma.

Ne olursun Allah'ım, sen ki her şeye kadirsin, sen ki her şeyin üstesinden gelirsin, madem öyle bu zavallı kulunu da iyi bir insan yap. Onun nefsini terbiye et. Şeytanını zararsız yap. Arkadaşlarını da iyi insanlar olarak gönder. Okudukları sapıttırıcı kitap değil, yol gösterici faydalı kitap olsun. Yazdıklarını nefs-i emmaresi için değil, Hakk-ı Ula için yazsın. Senin her şeye gücün yeter, bu miskini de iyi bir insan yap Allah'ım.

Ey Rabb-i Rahimim ve ey Halik-ı Kerim'im, senden Cebrail, Mikail, İsrafil ve Azrail yüzü hürmetine iyi bir insan olmayı istiyorum. Toplumun hakkına ve insanların hukukuna tecavüz etmemeyi istiyorum.

Ne olursun Allah'ım, beni hakkı hukuku başkası tarafından çiğnenen veya kendisi başkasının hakkını hukukunu çiğneyen birisi etme. Beni Muhafaza edilmiş adil bir insan eyle Allah'ım.

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

"Rabbimiz Allah'tır" deyip sonra da dosdoğru yaşayanlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir.

Ahkaf,13

GÜNÜN HADİSİ

"Şüphesiz Allah, verdiği nimetin eserini kulunun üzerinde görmek ister."

Tirmizî.

TARİHTE BU HAFTA

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI