Cevaplar.Org

YORGANIN ALTINDA BİR DUA

Ey yüce Rabbim, beni bir damla sudan yaratıp anne karnında her şeyiyle sana sığınmış halde aylarca beklettin. İşte her akşam yatağa uzanıp yorganı başıma çekince nedense ayaklarımı göğsüme çekip hep o anı düşünüyorum


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2013-11-30 21:00:18

Ey yüce Rabbim, beni bir damla sudan yaratıp anne karnında her şeyiyle sana sığınmış halde aylarca beklettin. İşte her akşam yatağa uzanıp yorganı başıma çekince nedense ayaklarımı göğsüme çekip hep o anı düşünüyorum.

O anın saflığı temizliği ve senin küçük bir âleminde senin büyük rahmetinin tecellisine mazhar olmanın mucizeliğini yaşarken ne kadar da masumdum. Oysa şimdi senin büyük bir âleminde küçük muamelelerinde bile senden gafil olmanın ıstırabını duyuyorum.

Ey Allah'ım, şu anda iki elimi birleştirip birlikte başımın altına koyarak yorganın altında her zamanki gibi seni düşünüyorum. İşte bu an bütün bir fani dünyadan koparak bir an bile olsa sana döndüğün andır. Bak işte Allah'ım bana, ellerim başımın altında, belim bükük vaziyette, dizlerimi karnıma çekmiş olarak sana sığındığım anne karnına benzeyin bu vaziyette ne kadar da çok o anne karnındaki masumiyetle sana ait olmak istiyorum. Fakat oysa şimdi yeryüzündeki milyarlarca insandan biri olan bu zavallı insancık hiç de o anne karnındaki gibi masum değil. Her gün bu yorganı üstünden atıp o geniş dünyada gezip dolaşırken yaptığı yanlışların haddi var hesabı yok. Eğer bir kişinin vücudu her gün, işlediği günahlar kadar büyüyerek akşam yatağa girseydi, işte o zaman nasıl da bu yatakların almayacağı ve bu yorganların kapatamayacağı kadar büyük vücutlarımız olurdu.

Ey yatakta beni gören Allah'ım, işte ezilip büzülüp yorgan altına girerek sana sığınıyorum. Ne olur beni her gün üst üste eklenen günahlarımın ağır yüküyle ahret yolcusu yapma. Beni her gün burada bu tövbe istiğfarlarımla affet. Bu günün günahlarını yarına bırakma.

Ne olur Allah'ım, bu günün, dünün ve daha önceki bütün günlerin günahlarını affeyle. Bak işte iki elimi senin huzurunda bitiştirmiş ve senin için eğip yastığa koyduğum başımın altına almışım. Ellerim senin için bir arada, boynum senin için eğik, başım senin için yastığa konmuş Allah'ım. Utancımdan senin için iki büklüm olmuş, korkumdan senin için yorganın altına sığınmışım. Ne olur ey yüce yaratıcım, ben anne karnında da bu şekildeydim, şimdi de bu şekildeyim ve toprakta da bu şekle benzer bir şekilde olacağım. Beni bu halimle kabul et ve beni bu halimle affet. Ben bu haldeyken beni kaldırıp adam etmek ve affınla ayağa dikip muhatap kabul etmek senin yüce yaratıcılığının bir mucizesidir. Beni mucizelerinle yeniden donat, yeniden yarat Allah'ım.

Yeniden yeni bir güne tertemiz başlat Allah'ım. "Yarınki sabah, bundan sonraki hayatımın ilk sabahı olacağı gibi, ruhum da annemden yeni doğmuş olarak bundan sonraki hayatımın ilk temiz gününü yaşasın ne olur Allah'ım. Âmin!

 

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Andolsun ki biz, öğüt alsınlar diye, bu Kur'an'da insanlara her türlü misali verdik.

Zümer, 27

GÜNÜN HADİSİ

Her kim, inanarak ve karşılığını yalnız Allahtan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır."

Buhârî

TARİHTE BU HAFTA

*Köprülü Fazıl Mustafa Paşa'nın Şehit düşmesi (19 Ağustos 1691) *Mescid-i Aksa'nın Yahudilerce Yakılması(21 Ağustos 1969) *Sakarya Savaşı (22 Ağustos 1921) *Hz. Ebu Bekir (634) ve Ebussuud Efendi'nin (1574)[23 Ağustos]

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI