Cevaplar.Org

KİLİT

Ey yüce Rabbimiz, sana ulaşan yollara düşmüşüz, yollar kapalıysa aç Allah’ım. Belki kar yağmış kaplamış, belki de çığ düşmüş kapatmıştır. İşte bu yolları sen temizle Allah’ım. Buna bizim gücümüz yetmez. Bu zamandaki hayatta işte böyle karlar, çığlar düşer yollarımıza. Mücadele etsek yorulur kalırız, bir şey de yapamayız.


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2013-10-07 10:49:07

Ey yüce Rabbimiz, sana ulaşan yollara düşmüşüz, yollar kapalıysa aç Allah'ım.

Belki kar yağmış kaplamış, belki de çığ düşmüş kapatmıştır. İşte bu yolları sen temizle Allah'ım. Buna bizim gücümüz yetmez. Bu zamandaki hayatta işte böyle karlar, çığlar düşer yollarımıza. Mücadele etsek yorulur kalırız, bir şey de yapamayız. Mücadele etmezsek yolda kalır menzile ulaşamayız. Bu tür yolları sen aç Allah'ım.

Ya Rabbi, bazen de yolları "nefis" denen teröristler kesiyor. Mayın döşüyorlar yollara. Tarıyorlar günahlarla insan ruhunu. Biz bu zavallı halimizle nasıl mücadele ederiz nefsanî arzularla, nasıl bilebiliriz gizli döşenmiş mayınları. Onları sana havale ediyoruz Allah'ım. Sen o şeytanın maskarası olmuş teröristleri bilen, mayınları onların elinde patlatansın.

Patlat Allah'ım mayınları da sana ulaşan yolları açılsın.

Allah'ım sen kapalı kapıları açansın.

En başta gönül kapımızı aç. Gönül kuşu can kafesinden senin için sana ulaşmak için uçsun.

Sonra hak sarayının nida kapısını aç Allah'ım. Kulunuz hep o kapıdan içeri girerek yalvarsın. Bizi gafletle o kapıdan mahrum etme Allah'ım. Senelerde, seherlerde ve sabahlarda hep o kapıdan girelim içeri.

Ya Rabbi, dostlarla muhabbet kapısını da aç bize. Onlarla senin için bir araya gelip senin için sohbet edelim. Ne olursun yüce Rabbimiz, bu dünyada senin dostlarını bizim dostlarımız yap, bizim dostlarımızı da senin dostların yap. Onlarla senin o yüce Hak kapından içeri girerek yüce divanında rahmetine nail olalım. Bizi Hak kapından kovma Allah'ım.

Ey yüce Mevla'm, ne olur bize "Doğruluk" kapısını da aç. Bizi yalanın süslü, tenteneli meçhul ve melun sokaklarında dolaştırma. Bizi dürüstlüğün caddelerinden geçirerek üzerinde "Doğruluk" yazan kapıdan içeri al.

Ya Rabbi, ne olur bizi bu dünyanın süslü püslü âlemlerinin renkli nakışlarında uyuşturup bırakma. Bizi gerçek kalıcı güzelliklerin kapısına ulaştır. Gözlerimizi kamaştıran sefahat âlemlerinin ötesinde ve üstünde duran güzel gerçek kapılara ulaştır ve onun kapalı olan kocaman altından kilidini yine altından olan o kocaman altın anahtarla "şak" diye aç. Bizleri kalıcı gerçek mutluluk veren meşru ve hak âlemlerine ulaştır.

 Hak kapıların vardır senin Allah'ım, "aşk" dersin "tak" diye yüze kapanır.

 Hak kapıların vardır senin Allah'ım, "aşk" dersin "şak" diye önüne açılır.

 İşte bize böyle cennetin kapısını da "şak" diye aç Allah'ım. O da senin biz kemter kullarına kapalı kapılarından biridir. Sen o kapını bize rahmet ettiğin için aç. Yoksa o kapıyı açacak bizde ne anahtar var ne de yüz! Yüzümüzü kara çıkarma, kapıda bırakma, kapınızı kapımız olarak bize aç Allah'ım.

Yollarımızı aç Allah'ım,

Kapılarımızı aç Allah'ım.

Bizi çaresiz,

Bizi sahipsiz,

Ve bizi kimsesiz bırakma,

Ey güzel tabibim,

Ey yüce Rabbim!

 

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Rabbin için namaz kıl ve kurban kes.

Kevser:2

GÜNÜN HADİSİ

Eğer sizden birinizin elinde dikilecek bir hurma fidanı varken, kıyamet kopsa ve onu dikmeye vakit bulursa, hemen o fidanı diksin

250 Hadis, s.27

TARİHTE BU HAFTA

*Köprülü Fazıl Mustafa Paşa'nın Şehit düşmesi (19 Ağustos 1691) *Mescid-i Aksa'nın Yahudilerce Yakılması(21 Ağustos 1969) *Sakarya Savaşı (22 Ağustos 1921) *Hz. Ebu Bekir (634) ve Ebussuud Efendi'nin (1574)[23 Ağustos]

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI