Cevaplar.Org

ÇİFTÇİNİN TRAKTÖRÜ

Ey memurun, amirin; şahın, padişahın Allah’ı, Ey fakirin, yoksulun işçinin, çiftçinin Allah’ı, Ey yüce Sultanım, arıza yapmakla bir çiftçi, traktörünü yabana atmaz. Ey yüce yaratıcım, ben arıza yapabilirim, yanlış yapabilirim, gafil davranabilirim, ama sen benim sahibimsin. Sen beni atmazsın. Köylü traktörünü tamir edip tarlasında çalıştırdığı gibi


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2013-09-30 05:18:30

Ey memurun, amirin; şahın, padişahın Allah'ı,

Ey fakirin, yoksulun işçinin, çiftçinin Allah'ı,

Ey yüce Sultanım, arıza yapmakla bir çiftçi, traktörünü yabana atmaz.

Ey yüce yaratıcım, ben arıza yapabilirim, yanlış yapabilirim, gafil davranabilirim, ama sen benim sahibimsin. Sen beni atmazsın. Köylü traktörünü tamir edip tarlasında çalıştırdığı gibi Sen de beni bağışlayıp yeryüzünde faydalı işlerde istihdam edebilirsin.

Ya Rabbi, ben ki senin yeryüzünde çalışan arızalı bir kulunum, ne olursun beni helak etme. Beni senden gafil etme. Yakıtım bittiyse bana yakıt ver Allah'ım. Parçalarım bozulduysa tamir et Allah'ım. Eskidiyse yenile Allah'ım. Ne olursun beni ıskartaya çıkartma, beni çöpe atma Allah'ım.

Ey Rabbi Rahimim, bir kere bir traktör gibi benim lastiklerimi patlatma, beni yolda koyma. Lastikleri patlayıp yolda kalmış bir traktörün senden başka kim koşar imdadına? O traktörün ışıklarını da söndürme, eğer ışıklarım sönerse ben o karanlık gece yollarında nasıl ilerlerim? Kaportamı da çürütme Allah'ım. Günümüzde kaportaya çok önem veriliyor; kaportası biraz paslanan veya çizilen, işe hiç yaramaz gibi görülüyor.

Difrensiyelimi de muhafaza et Allah'ım. Ondaki arıza da çok zor onarılıyor. Ne olur Allah'ım, motorum da yatak sardırma. Motoru indirmek onu rektefe etmek hem çok masraflı hem de çok zor oluyor.

Ey Allah'ım, direksiyonum da arızalanmasın ne olur. O zaman çamur tarlalarda, otlu çayırlarda tarlamı, hududumu bilemem de komşularımın tarlalarını, çayırlarını çiğnerim.

Ne olur Allah'ım, beni en tehlikeli olan o ölümcül trafik kazalarından da koru. Zaten etim budum ne ki bir tır'ın, bir kamyonun altında onun ezici darbelerine dayanabileyim.

Ben acizim Allah'ım,

Ben zayıfım Allah'ım,

Ben köylüyüm sultanım,

Ben çiftçiyim sultanım,

Beni affet Allah'ım,

Beni koru Allah'ım.

Beni koru Sultanım.

 

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Öğüt ver, hatırlat! Çünkü sen ancak öğüt vericisin. Onların üzerinde zorlayıcı değilsin.

Gâşiye, 21-22

GÜNÜN HADİSİ

Her kim bir namazı (kılmayı) unutursa (onu) hatırladığında kılsın. Onun bundan başka keffâreti yoktur.

Sahih-i Buhari, KİTÂBU MEVÂKÎTİ'S-SALÂT

TARİHTE BU HAFTA

*Sultan Abdulaziz Han Şehid Edildi.(4 Haziran 1876) *Kırım'ın Fethi(6 Haziran 1475) *Süleymaniye Camii İbadete Açıldı(7 Haziran 1557) *EFENDİMİZ'İN (s.a.v.) DÂR-I BEKA'YA İRTİHALİ(Vefatları)(8 HAZİRAN 632) *Hz.Ebubekir (r.a.)Halife Seçildi(9 Haziran

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI