Cevaplar.Org

BOŞ DEFTER

Tertemiz yaratılan insan boş bir defterdir, Ne olur benim sayfalarımı boş bırakma Allah’ım, Benim sayfalarımı güzel yazılarla doldur Allah’ım. Kapağına benim adımı değil senin adını yazmak nasip et. En baştan başlayarak güzel yazılarla doldur beni Allah’ım. Hemen ilk sayfasına aşk-ı hakikinin ilk beytini yazayım: “Ne Mecnun hissetmişti bunu, ne Leyla tahmin, Biz taa ezelden, kavuşma duasına, demişiz âmin.”


İbrahim Köse

ibrahimkose60@gmail.com

2013-09-16 02:00:03

Tertemiz yaratılan insan boş bir defterdir, Ne olur benim sayfalarımı boş bırakma Allah'ım,

Benim sayfalarımı güzel yazılarla doldur Allah'ım.

Kapağına benim adımı değil senin adını yazmak nasip et.

En baştan başlayarak güzel yazılarla doldur beni Allah'ım.

Hemen ilk sayfasına aşk-ı hakikinin ilk beytini yazayım:

"Ne Mecnun hissetmişti bunu, ne Leyla tahmin,

Biz taa ezelden, kavuşma duasına, demişiz âmin."

Ne olur ey yüce yaratıcım, yalvarıyorum sana benim o tertemiz sayfalarımı boş laflarla doldurma. Hele hele saçma sapan o hezeyan sözlerle hiç doldurma.

Ya Rabbi ne olursun, yalan resimlerine hiç yer verme.

Ey benim güzel Allah'ım, benim ömrümde bir tane boş defterim var, ona sahtekârların, ona şehvet sapıklarının ve ona boş laf ebelerinin yazılarını yazdırma. Onların laflarının yazıldığı defterler o kadar çok ki onlar onlara yeter. Sen benim defterimi onlara alet etme.

Benim defterime ilk insan Âdem (A.S.) babamızın sel olup akan gözyaşlarının acısını anlat. Davut (A.S.) Mezamir'ine eşlik eden yanık sesini yaz.

Benim defterime Yusuf'un (A.S.) zindandan hangi dualarla çıktığını kaydet. Musa'nın (A.S.) Tur dağında seninle konuşmasını anlat.

Vücudunu mucidine feda eden Hazreti Eyüp'ün (A.S.) kıssasını yaz. Ve Hazreti İbrahim'in (A.S.) putları kırdığının hikâyesini anlat.

Ey Allah'ım ne olur, benim o güzel sayfalarımı sahte yalan komplo teorileriyle doldurma. Yalan aşk masallarıyla lekeleme. Onun yerine şöyle bir beyit olsun yeter tek bir sayfamda:

Ey dost, güneşin her doğuşu aslında seni görmek içindir,

Bilmem ki bu karanlık gecelerin bu derin uykuları niçindir?

Ey Rabbi Rahimim, ne olursun benim boş sayfalarımı anlamsız kara kalem çizgileriyle de doldurma. Silsem izi kalır, silmezsem defterimi lekeler.

Yüce sultanım ne olur benim sayfalarımı o yasaklanmış, tehlikeli kırmızı mürekkeplerin yazılarıyla da doldurma. Yazılarım ak, hayatım pak, gönlüm asude olsun Allah'ım.

Bana insanların birbirlerini çekiştirdikleri, birbirlerinin sonlarını getirici yazılar da yazdırma Allah'ım. Benim defterim başkalarına sadece ve ancak faydalı olsun.

Ey yüce yaratıcım, benim boş sayfalarıma yılan çıyan, akrep böcek resimleri de çizdirme. Eğer çizeceksen çiğdemlerin, lalelerin, erguvanların ve güllerin resimlerini çiz.

Ey büyük Allah'ım, bana verdiğin bu temiz defterin son sayfasına ise sana kavuştuğumun müjdesini veren ve sana kavuşmanın bayramını anlatan münacatımı yazmak nasip et:

Hayat: Yazılmamış defter ya Rab,

Her gün: Bir sayfalık boş yer ya Rab,

Yapraklar el açıp yalvararak:

"Ne olur, beni kirletme" ya Rab.

Yine günlerden bir gündür ya Rab,

 Bu gün dün, yarın bu gündür ya Rab,

 Sonumuzu hayreyle yüce Allah'ım,

 Yüzümüzü sana döndür ya Rab.

O gün kıblem seni bulsun ya Rab

Defterim sağ elde olsun ya Rab,

Lütfuna ermiş kemter kul olarak

Gönüller seninle dolsun ya Rab!

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

De ki: "Onlardan ve her türlü sıkıntıdan sizi Allah kurtarır. Ama siz yine de O'na ortak koşuyorsunuz."

En'am, 64

GÜNÜN HADİSİ

Resulullah (sav) buyurdu ki: "Kim "üç kız" veya "üç kızkardeş" veya "iki kızkardeş" veya "iki kız" yetiştirir, terbiye ve te'diblerini eksik etmez, onlara iyi davranır ve evlendirirse cenneti hak etmiştir."

Ebu Davud, Edeb 130, (5147); Tirmizi, Birr, 13 (1913)

TARİHTE BU HAFTA

-İbn-i Batuta'nın Vefatı(24 Şubat 1369) -Malcolm X'in Vefatı(25 Şubat 1965) -Tarık Buğra Vefat Etti.(28 Şubat 1994) -Buhari'nin Vefatı(2 Mart 869)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI