Cevaplar.Org casino maxi

O DİYARIN SAKİNLERİ

O Diyarın Sakinleri, sahabelerin örnek yaşamlarını ibadet, muamelat ve ahlak yönlerinde örnekliklerini çok hoş bir üslub ve çekici bir anlatımla bizlere sunan çok kıymetli bir eser. Bir çırpıda bitiriliverecek ve dimağ damağımızda bıraktığı enf


Salih Okur

nedevideobendi@gmail.com

2010-12-31 14:14:24

Eser Adı: O Diyarın Sakinleri

Müellif: Abdullah Büyük

Yayınevi: Mektup Yayınları

Geçen hafta sahabe efendilerimizle alakalı bir şaheseri tanıtınca, bu hafta da yine o altun silsilenin etrafında dönen ve bir nevi klasikleşmiş bir eseri tanıtalım istedik.

O Diyarın Sakinleri, sahabelerin örnek yaşamlarını ibadet, muamelat ve ahlak yönlerinde örnekliklerini çok hoş bir üslub ve çekici bir anlatımla bizlere sunan çok kıymetli bir eser. Bir çırpıda bitiriliverecek ve dimağ damağımızda bıraktığı enfes tadı sebebiyle defaatle kendini okutturabilecek bir çalışma..

Eserin böyle saygın bir yer işgal etmesi, samimi bir Müslüman kalbden, ihlâs ile çıkmış bir ah olmasından kaynaklanıyor olsa gerek. Müellif-i muhterem, kendisiyle yaptığımız ve şu anda neşredilmeyi bekleyen mülakatımızda, eserin yazılma serüvenini şöyle anlatmışlardı;

“Bunu bir dost olarak size aktarıyorum; hiç unutmam, “O Diyarın Sakinlerinden” bir konu anlatacaksam, bir Fatiha, üç ihlâs okuyup ruhlarına bağışladıktan sonra, gözümü kapatırdım, kendimi o âleme götürürdüm. Şimdiye kadar okuduğum, öğrendiğim bilgileri harman yapar, gözden geçirir, sonra daktilonun başına geçerdim. O zaman bilgisayar daha yoktu veya vardı da bizim yoktu, öyle daktiloda yazardım. O kitabın altyapısı hep böyle oluşmuş oldu.

O güzel insanların hayatlarını bu diyarın insanlarına göstermeye çalıştım. Metodları buydu, sevgileri buydu, saygıları buydu..

Madem sosyal hayatımızda, yapacağımız işlerde örneklerimiz onlardır. O güzel insanların usulleri, metodları nasıl gerçekleşmiş, bunu göstermek istedim. Kitabın yazılış amacı buydu. Yoksa kupkuru bir tarihi bilgi vermek değildi.

Rehberlerimiz olsun, örneklerimiz olsun, kılavuzlarımız olsun. Çünkü peşlerine takılacağız, bizi doğru yola götürmede mahir insanlar onlar” dedik, öyle yazdık o kitabı..”

O Diyarın Sakinlerinin ikliminde seyahat yapmak isteyenler, buyrun size bir gül demeti. Hürmetlerimle.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Ey iman edenler! Allah'a karşı gelmekten sakının ve doğrularla beraber olun.

Tevbe, 119

GÜNÜN HADİSİ

"Allah katında, duadan daha kıymetli bir ibadet yoktur."

Tirmizî

TARİHTE BU HAFTA

*Süleyman Hilmi Tunahan Hz.lerinin Vefatı(16 Eylül 1959) *Adnan Menderes'in İdamı(17 Eylül 1961) *Ertuğrul Fırkateyni Japon Sularında Battı(18 Eylül 1890) *Efendimiz (s.a.v.) Hicret Ederken KUBA'yı Teşrif Ettiler(20 Eylül 622) *Yavuz Sultan Selim Han

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI