Cevaplar.Org casino maxi

HANIM SAHABÎLER

Sitemiz Cevaplar.org’un en faal ve en müdakkik yazarı diyebileceğimiz kıymetli kardeşimiz Nurgül Dere hanımefendi, bu destan kahramanlarının hanımlar kısmının tanıtımını üzerine aldı ve uzun bir süredir nazarlarınıza arz ediyor. Kendisi b


Salih Okur

nedevideobendi@gmail.com

2010-02-28 15:20:04

Eser Adı: Hanım Sahabîler

Müellif: Nurgül Dere

Yayınevi: Kayıhan Yayınları

Her biri birer kalb ve ruh kahramanı olan Sahabî topluluğu, Kur'ân'ın feyyaz ve bereketli ikliminde neş'et etmiş, meleklerle eş değerdedir dense mübalâğa edilmiş olmayacak bir güzide topluluktur. Kıyamete kadar hak yolunun erlerinin önünde pişdar ve rehnüma olan bu kudsiler cemaatinin her bir ferdi, aynı zamanda karanlık noktaları aydınlatan birer yıldızdır. Hangisinin peşine takılsak bizi rıza yörüngeli cennet şehrahına çıkarır.

Onlar “Kim Allah’a ve Peygambere itaat ederse, işte onlar, Allah’ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddîklarla, şehidlerle ve iyi kimselerle birliktedirler. Bunlar ne güzel arkadaştır”(Nisa: 4: 69) ayet-i kerimesiyle anlatılan, “Muhacirlerin ve Ensar'ın ilk öncüleri ile iyilikte onlara tam uyanlardan Allah hoşnut olduğu gibi, onlar da Allah'dan hoşnut olmuşlardır. Allah onlara altlarından nehirler akan ve içlerinde ebedi olarak kalacakları cennetler hazırlamıştır. İşte büyük kurtuluş, büyük başarı budur.”(Tevbe: 9: 100) fermanıyla onlara ittiba etmemiz teşvik edilen Peygamber dostlarıdır.

İslam binasının temel harcına kan ve kemiklerini çekinmeden bezl edenlerdir onlar. Tepeden tırnağa itaat, aşk, şevk ve fazilettir onlar. Her biri bir iman kahramanı dense sezadır onlar. Kısaca, ölçüden ve ahenkten daha güzeldir onlar.

Sitemiz Cevaplar.org’un en faal ve en müdakkik yazarı diyebileceğimiz kıymetli kardeşimiz Nurgül Dere hanımefendi, bu destan kahramanlarının hanımlar kısmının tanıtımını üzerine aldı ve uzun bir süredir nazarlarınıza arz ediyor. Kendisi bu zor görevi nasıl başardığını şöyle anlatıyor; “Bize düşen de bu eseri elimizden geldiğince en iyi şekilde hazırlamaya çalışıp okuyucuya ulaştırmaktı. Bunun içinde mümkün mertebe güvenilir kaynaklardan bilgi almaya özen gösterdim. Bu projeye başladıktan sonra tüm günlerim ve gecelerim Asr-ı Saadet’le geçti. Daha iyi anlamak için, âdeta onların hayatlarına girebilmek ve sanki O mübarek annelerimizin yanındaymış gibi onları yaşamak istedim. Dediğim gibi çok endişelerim vardı ama daha sonra Allah’ın yardımı, lütfu ve güzeller güzeli Annelerimle ilgili gördüğüm rüyalar beni biraz daha rahatlattı. Kabz hali yerini ferahlığa bıraktı.”

Nurgül hanım’ın 109 hanım sahabeyi tanıttığı bu mühim çalışması gerçekten uzun ve yorucu geçen gün ve gecelerin, muhakkikane bir gayret ve himmetin semeresi olmuş. Allahu Teala sa’yini meşkur etsin.

Kayıhan Yayınevi tarafından bu hafta okuyucuya sunulan eserin bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

(Resulüm!) Sana bu mübarek Kitab'ı, ayetlerini düşünsünler ve aklı olanlar öğüt alsınlar diye indirdik.

Sa'd, 29

GÜNÜN HADİSİ

Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.

Tirmizi, Savm 82, (807); İbnu Mace, Sıyam 45, (1746)

TARİHTE BU HAFTA

*Uyvar Kalesi Fethedildi.(24 Eylül 1663) *Niğbolu Savaşaı Kazanıldı.(25 Eylül 1396) *Birinci Viyana Kuşatması(27 Eylül 1529) *Preveze Deniz Zaferi(28 Eylül 1538) *Demokrat Parti Kapatıldı(29 Eylül 1960)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI