Cevaplar.Org

NOEL EĞLENCELERİNE KATILMAK

Soru: Biz İsviçre’de yaşıyoruz ve simdi ve weinacht zamanı. Çocuklarımız okullarda şarkılar söylüyor, weinacht için hediyeler hazırlıyor. Weinactman (Noel baba)gelip hediyeler veriyor. Bizler de bazı etkinlikler için okullara çağrılıyoruz


2009-05-08 00:48:42

Soru: Biz İsviçre’de yaşıyoruz ve simdi ve weinacht zamanı. Çocuklarımız okullarda şarkılar söylüyor, weinacht için hediyeler hazırlıyor. Weinactman (Noel baba)gelip hediyeler veriyor. Bizler de bazı etkinlikler için okullara çağrılıyoruz. Gitmemiz caiz midir? Aslında bu beni rahatsız ediyor ama öbür türlü çocuklar arkadaşlarından ayrılıyor ve tepki çekiyorsunuz. Okuldaki durumunu etkiliyor. Öğretmen ön yargılı davranıp kararlar veriyor. Çocuğunuzun okuldaki uyumu için gerekli. Biz onlara bizim dinimizde bunun olmadığını anlatıyoruz. Amacımız da onlara uymak değil Ne yapmamızı önerirsiniz?

Cevap: Biz Müslüman olarak başka milletlerle nasıl teşriki mesaide olacağımızı bilmekteyiz. Bu durumlar da ise katılırız. Ama çocuklarımıza bu işin safsata olduğunu, bizim dinimizde böyle bir şeyin olmadığını çok iyi anlatmamız gerekir. Oraya gidişimizin çocukların hatırına olduğunu bildirmemiz lazımdır.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

Hak (ancak) Rabbindendir. Artık, sakın şüpheye düşenlerden olma.

Bakara, 147

GÜNÜN HADİSİ

Hastayı ziyaret edin, açı doyurun, esiri kurtarın.

Risayü'z-Salihin

TARİHTE BU HAFTA

*İmam Ahmed b. Hanbel'in Vefatı(31 Temmuz 855) *Osman Bey Vefat Etti.(1 Ağustos 1326) *Irak'ın Kuveyt'i İşgali(2 Ağustos 1990) *Almanya, Fransa'ya Savaş İlan Etti.(3 Ağustos 1914) *İngiltere, Almanya'ya Savaş İlan Etti.(4 Ağustos 1914)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI