Cevaplar.Org

YASAL FAİZ

Soru: Bir maden firması ile 1 yıl önce 1 yıllık aylık 1300 ytl den sözleşme imzalayıp işe başladım.1 ay sonra iş akdim fesih edildi. Ben de elimdeki sözleşmeye dayanarak mahkemeye verdim. Mahkeme halen devam ediyor. Fakat kazanırsam yasal faiz


2009-03-27 16:20:47

Soru: Bir maden firması ile 1 yıl önce 1 yıllık aylık 1300 ytl den sözleşme imzalayıp işe başladım.1 ay sonra iş akdim fesih edildi. Ben de elimdeki sözleşmeye dayanarak mahkemeye verdim. Mahkeme halen devam ediyor. Fakat kazanırsam yasal faiz adı altında, talep ettiğim ücretin dışında bir para alacağımdan bahsetti avukat..bu para bana helal olur mu? Bu parayı eski işyerime geri mi ödemeliyim?

Cevap: Her ne şekilde olursa olsun hak edişinizin haricinde faiz olarak alınan her şey helal değildir. Bu parayı başka bir yere devretmeniz veya bununla beraber canlıların faydalanacağı bir iş yapmanız çok yerinde olur, şayet iş kanunda bir aylık deneme süresi var ise bu paranın hiç birini almanız mubah olmaz. Bu durumda sadece hak ettiğiniz aylığınızı alır geri kalanı firmaya iade edersiniz.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

SİTE HARİTASI