Cevaplar.Org casino maxi

FEZÂİL-İ ÂMÂL

Eserin Adı: Fezâil-i Âmâl Müellifi: M. Zekeriya Kandehlevi Mütercim: Yusuf Karaca Yayınevi: Risale Yayı


Salih Okur

nedevideobendi@gmail.com

2008-10-31 13:12:33

Eserin Adı: Fezâil-i Âmâl

Müellifi: M. Zekeriya Kandehlevi

Mütercim: Yusuf Karaca

Yayınevi: Risale Yayınları

Dünya ahiretin mezrası ve ebedi hayat bu kısa ömürde kazanılacaktır. O halde aklı başında olan bir insan bu kısa hayatı en meyvedar şekilde geçirmenin yollarını aramaya mecburdur. Amellerin faziletleri hakkında yazılan tahşidat kitapları bu konuda pratik ve güzel reçeteler hükmündedir. Bu tür kitapları mütalaa ile, iman küfür savaşında şeytana karşı lojistik destek olan amel-i salihe rağbetimiz artar.

20. asrın en büyük muhaddislerinden olduğunda şüphe olmayan ve altı hadis kitabını bütün senedleri ile birlikte hafızasına toplamış büyük allame merhum Zekeriya Kandehlevi’nin bu çalışması hayır ve fazilet yarışında imamlarımız olan ashab efendilerimizin din hususundaki cehd ve gayretlerinden başlayıp sırasıyla Tebliğ, Namaz, Ramazan, Kur’an ve Zikrin faziletleri konularını çok kapsamlı bir şekilde incelemekte ve motivasyon sağlamakta.

Akıcı ve duru bir Türkçe ile eseri Urduca’dan tercüme eden Yusuf Karaca hocamız ise zaten Urduca tercümeler alanında ilk akla gelen otorite. Cenab-ı Hak, merhum müellife ve mütercime bu hizmetlerinden dolayı mağfireti ile karşılıkta bulunsun.

Yayınevi de eseri mümkün mertebe sıhhatli basmaya özen göstermiş.(Sadece göze çarpan bazı hatalar var; mesela Zekeriya Kendehlevi’nin küçüklüğünde ailesinin Kongo’ya taşındığının yazılması gibi. Zira Kongo değil, Hind şehirlerinden Gengoh olması lazım). İstifade etmeniz dileklerimle.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Allah'a güven. Vekîl olarak Allah yeter.

Ahzab, 33

GÜNÜN HADİSİ

Hiç bir vâli yoktur ki, o, müslüman ahâli üzerinde icrâ-yı velâyet ederken zulüm ederek ölür, muhakkak Allah Cennet kokusunu ona haram kılacaktır.

Ma'kıl İbn-i Yesâr (r.a)'dan rivayet olunur.

TARİHTE BU HAFTA

*Uyvar Kalesi Fethedildi.(24 Eylül 1663) *Niğbolu Savaşaı Kazanıldı.(25 Eylül 1396) *Birinci Viyana Kuşatması(27 Eylül 1529) *Preveze Deniz Zaferi(28 Eylül 1538) *Demokrat Parti Kapatıldı(29 Eylül 1960)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI