Cevaplar.Org

FEZÂİL-İ ÂMÂL

Eserin Adı: Fezâil-i Âmâl Müellifi: M. Zekeriya Kandehlevi Mütercim: Yusuf Karaca Yayınevi: Risale Yayı


Salih Okur

nedevideobendi@gmail.com

2008-10-31 13:12:33

Eserin Adı: Fezâil-i Âmâl

Müellifi: M. Zekeriya Kandehlevi

Mütercim: Yusuf Karaca

Yayınevi: Risale Yayınları

Dünya ahiretin mezrası ve ebedi hayat bu kısa ömürde kazanılacaktır. O halde aklı başında olan bir insan bu kısa hayatı en meyvedar şekilde geçirmenin yollarını aramaya mecburdur. Amellerin faziletleri hakkında yazılan tahşidat kitapları bu konuda pratik ve güzel reçeteler hükmündedir. Bu tür kitapları mütalaa ile, iman küfür savaşında şeytana karşı lojistik destek olan amel-i salihe rağbetimiz artar.

20. asrın en büyük muhaddislerinden olduğunda şüphe olmayan ve altı hadis kitabını bütün senedleri ile birlikte hafızasına toplamış büyük allame merhum Zekeriya Kandehlevi’nin bu çalışması hayır ve fazilet yarışında imamlarımız olan ashab efendilerimizin din hususundaki cehd ve gayretlerinden başlayıp sırasıyla Tebliğ, Namaz, Ramazan, Kur’an ve Zikrin faziletleri konularını çok kapsamlı bir şekilde incelemekte ve motivasyon sağlamakta.

Akıcı ve duru bir Türkçe ile eseri Urduca’dan tercüme eden Yusuf Karaca hocamız ise zaten Urduca tercümeler alanında ilk akla gelen otorite. Cenab-ı Hak, merhum müellife ve mütercime bu hizmetlerinden dolayı mağfireti ile karşılıkta bulunsun.

Yayınevi de eseri mümkün mertebe sıhhatli basmaya özen göstermiş.(Sadece göze çarpan bazı hatalar var; mesela Zekeriya Kendehlevi’nin küçüklüğünde ailesinin Kongo’ya taşındığının yazılması gibi. Zira Kongo değil, Hind şehirlerinden Gengoh olması lazım). İstifade etmeniz dileklerimle.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Ey iman eden kullarım! Şüphesiz benim arzım geniştir. O halde (nerede güven içinde olacaksanız orada) yalnız bana kulluk edin.

Ankebut, 56

GÜNÜN HADİSİ

"Şüphesiz Allah, verdiği nimetin eserini kulunun üzerinde görmek ister."

Tirmizî.

TARİHTE BU HAFTA

*18 Mart-1915-Çanakkale zaferi *20 Mart 1514-Çaldıran zaferi *21 Mart 1973-Aşık Veysel'in ölümü *22 Mart 1683-Merzifon'lu Kara Mustafa paşanın idamı *23 Mart 1960-Bediüzzaman'ın vefatı

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI