Cevaplar.Org

CİN KORKUSU

Soru: Cinler insanların içine girebilir mi? içimizdeki bu tür korkuları nasıl atarız? Cinler insanlar tarafından görülebilir ve duyulabilir mi?


2008-07-01 02:03:30

Soru: Cinler insanların içine girebilir mi? içimizdeki bu tür korkuları nasıl atarız? Cinler insanlar tarafından görülebilir ve duyulabilir mi?

Cevap: Cinler de bir tür yaratıktır. Onların da inananı inanmayanı vardır. İnsan topraktan, cinler ateşten, melekler de nurdan yaratılmıştır. Cinler yerler, içerler, evlenirler, yaşarlar, ölürler. Cinler de Allah’ın aciz yaratıklarıdırlar. Allah’ın izni olmadan kimseye yararları ve zararları olmaz. Başta şeytanın ve cinlerin şerlerinden emin olmak için Allah’a yalvarmak ve ona sığınmak gerekir. Her rahatsızlığı boş şeylere yormaya gerek yok, doktoru da unutmayın. Bir sinir hekimine durumunuzu anlatın, ama Allah’la olmaya çalışın.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

mustafa seyfull, 2008-07-26 15:25:51

tesekkurler fakat cin ile seytani ayri bir yaratikmis gibi gostermeseniz cok iyi olur halbuki ikiside ayni millettendir seytanin anlami allah yolundan saptiran kotulugu emreden...vs allahin kotu kotu cine yani iblise taktigi sifattir allah razi olsun ..s.a

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

Kim Allah'a güvenip dayanırsa, Allah ona yeter.

Talak,3

GÜNÜN HADİSİ

Kur'an'ı cebren (açıktan) okuyan, sadakayı açıktan veren gibidir. Kur'an'ı gizlice okuyan, sadakayı gizlice veren gibidir."

Tirmizi, Sevabu'l-Kur'an 20, 2920; Ebu Davud, Salat 315, 1333; Nesai, Zekat 68

TARİHTE BU HAFTA

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI