Cevaplar.Org

CİN KORKUSU

Soru: Cinler insanların içine girebilir mi? içimizdeki bu tür korkuları nasıl atarız? Cinler insanlar tarafından görülebilir ve duyulabilir mi?


2008-07-01 02:03:30

Soru: Cinler insanların içine girebilir mi? içimizdeki bu tür korkuları nasıl atarız? Cinler insanlar tarafından görülebilir ve duyulabilir mi?

Cevap: Cinler de bir tür yaratıktır. Onların da inananı inanmayanı vardır. İnsan topraktan, cinler ateşten, melekler de nurdan yaratılmıştır. Cinler yerler, içerler, evlenirler, yaşarlar, ölürler. Cinler de Allah’ın aciz yaratıklarıdırlar. Allah’ın izni olmadan kimseye yararları ve zararları olmaz. Başta şeytanın ve cinlerin şerlerinden emin olmak için Allah’a yalvarmak ve ona sığınmak gerekir. Her rahatsızlığı boş şeylere yormaya gerek yok, doktoru da unutmayın. Bir sinir hekimine durumunuzu anlatın, ama Allah’la olmaya çalışın.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

mustafa seyfull, 2008-07-26 15:25:51

tesekkurler fakat cin ile seytani ayri bir yaratikmis gibi gostermeseniz cok iyi olur halbuki ikiside ayni millettendir seytanin anlami allah yolundan saptiran kotulugu emreden...vs allahin kotu kotu cine yani iblise taktigi sifattir allah razi olsun ..s.a

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

De ki: "Onlardan ve her türlü sıkıntıdan sizi Allah kurtarır. Ama siz yine de O'na ortak koşuyorsunuz."

En'am, 64

GÜNÜN HADİSİ

Ebû Malik'in babası şöyle dedi: Ben Rasûlullah'(S.A.V.)den işittim, şöyle buyuruyordu: "Her kim Allah'dan başka hak ilah yok eder, ve Allah'dan gayri ibadet olunan şeyleri tanımazsa onun malı ve kanı haram (dokunulmaz) olur. Hisabı da Allah'a aiddir."

(Müslim, Kitabu'l-İyman,37)

TARİHTE BU HAFTA

*Köprülü Fazıl Mustafa Paşa'nın Şehit düşmesi (19 Ağustos 1691) *Mescid-i Aksa'nın Yahudilerce Yakılması(21 Ağustos 1969) *Sakarya Savaşı (22 Ağustos 1921) *Hz. Ebu Bekir (634) ve Ebussuud Efendi'nin (1574)[23 Ağustos]

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI