Cevaplar.Org 1xbet para cekmeimplant dis fiyatlari

GÜNCEL MESELELER, DİNİ ÇÖZÜMLER

Eserin İsmi: Güncel Meseleler, Dini Çözümler Müellifi: Prof. Dr. Faruk Beşer Yayınevi: Nun Yayıncılık


Salih Okur

nedevideobendi@gmail.com

2008-06-16 01:56:31

Eserin İsmi: Güncel Meseleler, Dini Çözümler

Müellifi: Prof. Dr. Faruk Beşer

Yayınevi: Nun Yayıncılık

21. asır dine dönüşün asrı olacağı alametleri ile kendini gösteriyor. Türkiye de bu umumi yönelişten hissesini alıyor ister istemez. Halkımızda dini meseleleri öğrenmeye karşı olan yoğun ilgi, ister istemez bu alanın da ehil kimselerce doldurulup doldurulmadığı sorusunu gündeme getiriyor.

Hem dini ilimlere vakıf, hem dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden ve pratik olarak meselenin özünü sunabilen hocalarımıza çok ihtiyaç var. Muhterem Faruk Beşer Hocamız, bu konuda ilk akla gelenlerden.

Kendisinin daha önce istifademize sunduğu Fetvalarla Çağdaş Hayat(değişik isimlerle Nil, Nun ve Bilge Adam Yayınevlerince neşredilmişti) adlı eser, dini meselelerde pratik ve sağlam cevaplar almak isteyenlere ilk tavsiye ettiğimiz eserlerdendi.

Şimdi tanıttığımız bu kıymetli eser de onun ikinci cildini oluşturuyor. Hocamızdan öğrendiğimize göre Fetvalarla Çağdaş Hayat da yeni baskısında “Güncel Meseleler, Dini Çözümler–1” olarak basılacak ve ikisi bir bütün olacakmış.

Soru cevap tarzı kaleme alınan eserde, Sakal-ı Şerif ziyaretleri, Şefaat meselesi, İsra ve Miraç, Rabıta ve Tasavvuf, Peruk ve Tesettür, Düşük faizli teşvik kredileri, Bebeğin Cinsiyetini Seçme, Klonlama, Organ Nakli vs. konular akıcı bir üslup ve kuvvetli deliller ışığında halledilmiş.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Size yasak edilen büyük günahlardan kaçınırsanız, kusurlarınızı örteriz ve sizi ağırlancağınız şerefli bir yere yerleştiririz.

Nisâ, 31

GÜNÜN HADİSİ

"Nerede olursan ol, Allah'tan kork! Kötülüğün ardından onu silecek bir iyilik yap! İnsanlara iyi ahlakla davran!"

Tirmizi

TARİHTE BU HAFTA

*Yavuz Sultan Selim'in Ridaniyye Zaferi(22 Ocak) *Hz.Ali (r.a.) Efendimiz'in Şehit Edilmesi(24 Ocak) *I.Murad Hân'ın Haçlı Ordusuna Karşı Sırpsındığı Zaferi(25 Ocak) *Büyük Muhaddis ve Tarihçi İbn-ü Asâkir'in Vefâtı(26 Ocak) *OSMANLI DEVLETİ'NİN KURU

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI