Cevaplar.Org

ZİNA YAPAN (KADIN) IN NİKÂHI

Soru: Arkadaşlardan biri, sevdiği ve ilişki kurduğu bir fahişe ile evlenmek istiyor. Bu davranışın İslam’a aykırı olup, olmadığını sormamı istedi. Çünkü ailesi bu evlilik haberini duyunca onu azarlayıp kınamaya başlamışlar..Bu hususta biz


2008-05-01 02:53:32

Soru: Arkadaşlardan biri, sevdiği ve ilişki kurduğu bir fahişe ile evlenmek istiyor. Bu davranışın İslam’a aykırı olup, olmadığını sormamı istedi. Çünkü ailesi bu evlilik haberini duyunca onu azarlayıp kınamaya başlamışlar..Bu hususta bizi aydınlatmanızı rica ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Cevap: Ashab-ı kiramdan bir zat – ki o Mersed b. Ebu Mersed Ganevi idi – fahişe bir kadın ile evlenmek için Allah Resulü’den (Sallallahü aleyhi vesellem) izin istemiş: Allah Resulü (Sallallahü aleyhi vesellem) de ona Nur suresindeki “ Zina eden erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkası ile evlenemez; Zina eden kadın ile de ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bu, müminlere haram kılınmıştır.” ayetini okudu. Ve Allah’ın Resulü ona : “Bu kadınla evlenme” buyurdular. İşte sen arkadaşına bu öğütü ilet ve yine ona de ki, bir adamın fahişe bir kadının kocası olması kadar kötü bir şey olamaz.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

a.kadir bekiroğ, 2008-05-06 07:56:35

merhaba. öncelikle cevabınızdaki ayeti kerimenin hükmünün mensuh olduğunu belirtmek istiyorum. ayrıca, eğer zina eden kadınlar veya erkekler evlenemeyecekse bunların tevbe ettiklerinde durumları ne olacak. ölene kadar bir aile kuramayacaklar demektir. bu durum onları zinaya daha çok düşürür kanaatindeyim. bence madem bunlar birbirlerini seviyorlar, bir yanlışın içinde de bocalıyorlar. ikisi de güzelce tevbe edip bir daha o yola süluk etmesinler ve hayatlarını birleştirsinler. allah tevbeleri kabul edendir.

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

DİĞER YAZILAR

"İyilik ve takva üzerine yardımlaşınız, kötülük ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayınız."

Mâide, 2

GÜNÜN HADİSİ

Yapılan hayırdan (ma'ruf) hiçbir şeyi küçük bulup hakir görme, kardeşini güler yüzle karşılaman bile olsa (bunu ehemmiyetsiz görüp ihmal etme)

Müslim, Birr 144, (2626)

TARİHTE BU HAFTA

-İbn-i Batuta'nın Vefatı(24 Şubat 1369) -Malcolm X'in Vefatı(25 Şubat 1965) -Tarık Buğra Vefat Etti.(28 Şubat 1994) -Buhari'nin Vefatı(2 Mart 869)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI