Cevaplar.Org

RUH HASTASI ANNEYE BAKMAK

Soru: Ben 29 yaşındayım. 2 yıl önce annemi ilk defa gördüm. Çok hasta, şizofren.. Yanına yaklaşmak bile mümkün değil. Bu duruma çok üzülüyorum. Onu buldum, ona karşı görevim olduğunu biliyorum ama hiçbir şey yapamıyorum. Benim 4 ve 1 yaşında ik


2008-04-03 03:16:14

Soru: Ben 29 yaşındayım. 2 yıl önce annemi ilk defa gördüm. Çok hasta, şizofren.. Yanına yaklaşmak bile mümkün değil. Bu duruma çok üzülüyorum. Onu buldum, ona karşı görevim olduğunu biliyorum ama hiçbir şey yapamıyorum. Benim 4 ve 1 yaşında iki kızım var. Onları bırakıp yanına gidemem, zarar vermesinden korkuyorum. Ne yapabilirim, durumum nedir? çok sıkıntı yaşıyorum.Cevap:Önce annenizi mütehassıs bir doktora baktırın, şifa Allah’tandır. Ondan sonra bakımıyla geçimiyle ilgilenirsin. Evinden ayrı dahi olsa bırakmazsın. Madem ki sizin bakma imkânınız yoktur, araştırın, imkân olursa resmi bir kuruma veya hastaneye yatırın ama siz mutlaka ilgilenin. Çünkü her ihtiyacından imkânlar dâhilinde siz sorumlusunuz. Allah yardımcınız olsun.


 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

İnsan, bizim kendisini kerih bir nutfeden yarattığımızı görmez mi ki, şimdi o apaçık bir hasım kesilmektedir.

Yasin, 77

GÜNÜN HADİSİ

Hikmetli söz, müminin yitiğidir. Onu nerede bulursa almaya en layıktır.

Tirmizi, İlim, 19.

TARİHTE BU HAFTA

*Hac'da Tünel Faciası 1426 Ölü(2 Temmuz 1990) *Cezayir İstiklale Kavuştu(3 Temmuz 1962) *Barbaros Hayreddin Paşa Vefat Etti(4 Temmuz 1546) *İstanbul'da Matbaa Açılmasına Padişah İradesi(5 Temmuz 1727) *Mukaddes Emanetler Sultan Selim'e Teslim Edildi.

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI