Cevaplar.Org

FALCILARA BAŞVURMAK

Soru: Yaklaşık 4 ay önce evimize giren hırsız tarafından 2-3 milyar liralık eşyamız çalındı. Bunun üzerine tesadüfen eşimin işyerindeki arkadaşının yanına gelen bir kişi, evi soyulan kişinin ana ve baba adı söyleyerek evin kimin tarafından soyu


2008-04-03 03:06:51

Soru: Yaklaşık 4 ay önce evimize giren hırsız tarafından 2-3 milyar liralık eşyamız çalındı. Bunun üzerine tesadüfen eşimin işyerindeki arkadaşının yanına gelen bir kişi, evi soyulan kişinin ana ve baba adı söyleyerek evin kimin tarafından soyulduğunu tarif ederek söyleyebileceğini söylemiş. Biz bu kişiye para vermedik, ama durumumuzu sorduk. Sorumuz şu; yaptığımız işte dinen sorumluluğumuz ne, söylenene ne ölçüde inanmalıyız? Bizim gibi aynı durumda olan bir başkasının durumunu aynı kişiye sorsak ne olur? teşekkür ederizCevap: Bir falcı veya yıldızlama oyunudur. Bu gibi işlemler bazen çok masum insanların suçlanmasına ve iftiraya uğramasına sebep olur. Onun için doğru değildir. Bu işlerin ne şekilde yapıldığını bizler çok iyi bilmekteyiz. Bu yollara başvurarak hak aramak caiz değildir.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

Allah kendisinden başka ilah olmayandır. En güzel isimler O'na mahsustur.

Tâ Hâ, 8

GÜNÜN HADİSİ

Ey Allah'ın Resulü," dedim, "şayet Kadir gecesine tevafuk edersem nasıl dua edeyim?" Şu duayı okumamı söyledi: "Allahümme inneke afuvvun, tuhibbu'l-afve fa'fu anni. (Allahım! Sen affedicisin, affı seversin, beni affet.)

Tirmizi, Da'avat 89,Ravi (r.a.): Aişe

TARİHTE BU HAFTA

*Hac'da Tünel Faciası 1426 Ölü(2 Temmuz 1990) *Cezayir İstiklale Kavuştu(3 Temmuz 1962) *Barbaros Hayreddin Paşa Vefat Etti(4 Temmuz 1546) *İstanbul'da Matbaa Açılmasına Padişah İradesi(5 Temmuz 1727) *Mukaddes Emanetler Sultan Selim'e Teslim Edildi.

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI