Cevaplar.Org

KADIN YEMEK YAPMAK ZORUNDA MI?

Soru: Kadın kocasına yemek yapmak zorunda mıdır?


2008-03-26 23:57:09

Soru: Kadın kocasına yemek yapmak zorunda mıdır?

Cevap: Evlilik mutluluk içindir. Mutluluğun başında da evlenen çiftlerin birbirlerine karşı vazifelerini ihmal etmemeleridir. Kadın evlilikte kocaya bir kısım hizmetler yapmak için varmaktadır. Zaten bu hizmetleri kabul etmeyenler de evlenmemektedirler. İslam'ın kadına verdiği vazifeler örf ve adetlerimizle de bellidir. Kadın kocasının temizlik, yemek, evinin düzeni maddi ve manevi hususlarda kocasına destek olması, namusunu koruması, kocasının yakınlarına meşru dairede güler yüz göstermesi, kocasından izinsiz dışarıya çıkmaması, hele haram toplantılara ise kesinlikle gitmemesi dinimizin emridir. Ancak evlenme anlaşması yaparken kadından hiçbir şey istemeyen erkek, yemek yapmayacağını da kabul etmişse bunu da ondan isteyemez ve zorlayamaz. Unutmayalım ki, mutluluğun daha da güzel devam etmesi için her iki tarafın birbirlerini anlayışla karşılaması ve gücü nispetinde birbirine yardımcı olması icap eder.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

O gün ne mal fayda verir, ne de evlat. Ancak Allah'a selim bir kalb ile gelenler (fayda görürler.)

Şuara, 88-89

GÜNÜN HADİSİ

Muavvizeteyn (Nas-Felak) Sureleri

"Şeytan insanoğlunun kalbinin üzerinde tünemiş vaziyette bekler. Allah'ı zikredince siner, çekilir, gaflet etse vesvese verir." (Buhari, Tefsir, Kul euzu bi-rabbi'n-nas 1)

TARİHTE BU HAFTA

*Eğriboz Adası'nin fethi(12 Ağustos 1470) *Kanuni Sultan Süleyman Han'in Tebriz'i fethi(13 Ağustos 1534) *Haçlı Ordusu'nun Kudüs katliami (15 Ağustoz 1099) *Gölcük Depremi(17 Ağustos 1999) *Misak-i Milli'nin TBMM'de de kabûlü(19 Ağustos 1920)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI