Cevaplar.Org

MESH İLE İLGİLİ BİR SORU

Soru: Ben bir kaç defa mesh taktım. Ama sonradan okudum ki mesh topuklara tam oturması gerekirmiş. Benimkisi sadece kemiklerin üzerini kaplamıştı, ama tam kemiklerin üzerin oturmuş değildi. Elimi meshin içine üstten rahat bir şekilde katabiliyo


2008-03-24 02:13:32

Soru: Ben bir kaç defa mesh taktım. Ama sonradan okudum ki mesh topuklara tam oturması gerekirmiş. Benimkisi sadece kemiklerin üzerini kaplamıştı, ama tam kemiklerin üzerin oturmuş değildi. Elimi meshin içine üstten rahat bir şekilde katabiliyordum, biraz büyük geldiğinden. Benim Mesh kabul olmus mudur ve olmadıysa namazların kazası gerekir mi?

Cevap: Anlattığınız şekilde meshlerin üstüne mesh etmeniz caizdir. Bir mahsuru yoktur. Önemli olan meshlerin bazılarının aşağıya kıvrılıp düşmemesi.. Geniş olmasının bir zararı yoktur.

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

Sizi topraktan yarattık; oraya döndüreceğiz ve oradan tekrar sizi çıkaracağız.

Tâ Hâ, 55

GÜNÜN HADİSİ

Kurban hakkında

"Kim gönül hoşluğu ile,sevabını Allah'tan umarak kurbanını keserse,o kurban onu ateşten koruyan bir perde olur"Tergib ve Terhib:2/155

TARİHTE BU HAFTA

*Rumelihisarı Açıldı(9 Temmuz 1452) *Nurettin Topçu'nun Vefatı(10 Temmuz 1975) *Mısır, İngilizler Tarafından İşgal Edildi.(11 Temmuz 1882) *Kanuni'nin Tebriz'i Fethi.(13 Temmuz 1534) *Hz.Aişe(r.a.) Validemizin Vefatı(14 Temmuz 678)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI