Cevaplar.Org

KONUT İÇİN BANKA KREDİSİNE MÜRACAAT

Soru: Lütfen cevap verin! Finans kurumlarının konut finansmanında aldıkları kar %1.64,üstelik en fazla 5 yıla kadar vade yapılıyor. Bankalarda ise %1.35'e kadar düşen bir faiz uygulanıyor. Sorum şu: ben ve benim gibi çok kişi ev almak istedikl


2008-03-23 08:22:03

Soru: Lütfen cevap verin! Finans kurumlarının konut finansmanında aldıkları kar %1.64,üstelik en fazla 5 yıla kadar vade yapılıyor. Bankalarda ise %1.35'e kadar düşen bir faiz uygulanıyor. Sorum şu: ben ve benim gibi çok kişi ev almak istediklerinde finans kurumlarının vade sayısı az ve aynı miktara, bankaya göre, daha fazla ödeme yapılmasından dolayı; konut kredisini bankadan kullanmak doğru olmaz mı? Sakıncaları var mı?

Cevap: Konut için finans kurumlarından kredi kullansanız daha iyi olur. Faizli bankalardan kullanacağınız konut kredisi için zaruret halinde ev ihtiyacı için kredi kullanmanın caiz olduğuna dair bazı âlimler ve hatta diyanet işleri başkalığı da fetva vermişlerdir. Eğer eviniz yok ve ihtiyacınız varsa hangisinin şartları size uyuyorsa o kurumdan kredi kullanabilirsiniz.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

Kim sabreder ve affederse şüphesiz bu hareketi, yapılmaya değer işlerdendir.

Şûra, 43

GÜNÜN HADİSİ

İki kelime vardır ki, Rahman'a sevimli, dilde hafif ve mizanda ağır gelir. Bunlar; "Sûbhanellahi ve bihamdihi, Sûbhanellahil-azim=Yüce Allah'ı hamd ile tesbih ederim, Yüce Allah'ı tenzih ederim." kelimeleridir.

Buhari Tecrid-i Sarih, 2189

TARİHTE BU HAFTA

*Köprülü Fazıl Mustafa Paşa'nın Şehit düşmesi (19 Ağustos 1691) *Mescid-i Aksa'nın Yahudilerce Yakılması(21 Ağustos 1969) *Sakarya Savaşı (22 Ağustos 1921) *Hz. Ebu Bekir (634) ve Ebussuud Efendi'nin (1574)[23 Ağustos]

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI