Cevaplar.Org

KONUT İÇİN BANKA KREDİSİNE MÜRACAAT

Soru: Lütfen cevap verin! Finans kurumlarının konut finansmanında aldıkları kar %1.64,üstelik en fazla 5 yıla kadar vade yapılıyor. Bankalarda ise %1.35'e kadar düşen bir faiz uygulanıyor. Sorum şu: ben ve benim gibi çok kişi ev almak istedikl


2008-03-23 08:22:03

Soru: Lütfen cevap verin! Finans kurumlarının konut finansmanında aldıkları kar %1.64,üstelik en fazla 5 yıla kadar vade yapılıyor. Bankalarda ise %1.35'e kadar düşen bir faiz uygulanıyor. Sorum şu: ben ve benim gibi çok kişi ev almak istediklerinde finans kurumlarının vade sayısı az ve aynı miktara, bankaya göre, daha fazla ödeme yapılmasından dolayı; konut kredisini bankadan kullanmak doğru olmaz mı? Sakıncaları var mı?

Cevap: Konut için finans kurumlarından kredi kullansanız daha iyi olur. Faizli bankalardan kullanacağınız konut kredisi için zaruret halinde ev ihtiyacı için kredi kullanmanın caiz olduğuna dair bazı âlimler ve hatta diyanet işleri başkalığı da fetva vermişlerdir. Eğer eviniz yok ve ihtiyacınız varsa hangisinin şartları size uyuyorsa o kurumdan kredi kullanabilirsiniz.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

Onu(Kur’an’ı) Ruh-ul Emin(Cebrail), inzar edenlerden olasın diye, kalbine apaçık Arapça olarak indirmiştir.

Şuara:193-195

GÜNÜN HADİSİ

"Nerede olursan ol, Allah'tan kork! Kötülüğün ardından onu silecek bir iyilik yap! İnsanlara iyi ahlakla davran!"

Tirmizi

TARİHTE BU HAFTA

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI