Cevaplar.Org

AT ÇALIŞTIRICISININ KAZANCI

Soru: Ben at yarışlarında koşan atlara antrenörlük yapıyorum. Yani onları yarışlara hazırlıyorum. Bizim meslekte sabit maaş olmaz ve kazandığın sürece cebine para girer. Şimdi ben mesleğimde iyi bir konumdayım, atlarım iyi ve her hafta 5-10 mil


2008-02-27 07:05:14

Soru: Ben at yarışlarında koşan atlara antrenörlük yapıyorum. Yani onları yarışlara hazırlıyorum. Bizim meslekte sabit maaş olmaz ve kazandığın sürece cebine para girer. Şimdi ben mesleğimde iyi bir konumdayım, atlarım iyi ve her hafta 5-10 milyar arası kazanıyorum. Bu nasıl oluyor, benim atım koşuda derece yapıyor ve ikramiyeden pay alıyorum. Bir alın terim var ortada. Ama korkuyorum ki acaba kazandığım para haram mı helal mi?

Cevap: At beslemek, at biniciliğini öğrenmek ve öğretmek dinimizde sevap sayılmaktadır. Bu nedenle sizin yaptığınız işte güzel bir iş, aldığınız ücrette helaldir. Şayet yarış yapan iki kişi birer ücret koyarda kim geçerse alacak olursa haram olur. Kaldı ki siz öğreticisiniz, bu işin sizinle ilgisi yok.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

İnfitar Suresi/6-8

Ey insanoğlu! Seni yaratıp sonra şekil veren, düzenleyen, mütenasip kılan, istediği şekilde seni terkip eden, çok cömert olan Rabbine karşı seni aldatan nedir?

GÜNÜN HADİSİ

Kim, rızkının Allah tarafından genişletilmesini, ecelinin uzatılmasını isterse sıla-i rahim yapsın.

Müslim, 2318

TARİHTE BU HAFTA

*Hac'da Tünel Faciası 1426 Ölü(2 Temmuz 1990) *Cezayir İstiklale Kavuştu(3 Temmuz 1962) *Barbaros Hayreddin Paşa Vefat Etti(4 Temmuz 1546) *İstanbul'da Matbaa Açılmasına Padişah İradesi(5 Temmuz 1727) *Mukaddes Emanetler Sultan Selim'e Teslim Edildi.

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI