Cevaplar.Org

AT ÇALIŞTIRICISININ KAZANCI

Soru: Ben at yarışlarında koşan atlara antrenörlük yapıyorum. Yani onları yarışlara hazırlıyorum. Bizim meslekte sabit maaş olmaz ve kazandığın sürece cebine para girer. Şimdi ben mesleğimde iyi bir konumdayım, atlarım iyi ve her hafta 5-10 mil


2008-02-27 07:05:14

Soru: Ben at yarışlarında koşan atlara antrenörlük yapıyorum. Yani onları yarışlara hazırlıyorum. Bizim meslekte sabit maaş olmaz ve kazandığın sürece cebine para girer. Şimdi ben mesleğimde iyi bir konumdayım, atlarım iyi ve her hafta 5-10 milyar arası kazanıyorum. Bu nasıl oluyor, benim atım koşuda derece yapıyor ve ikramiyeden pay alıyorum. Bir alın terim var ortada. Ama korkuyorum ki acaba kazandığım para haram mı helal mi?

Cevap: At beslemek, at biniciliğini öğrenmek ve öğretmek dinimizde sevap sayılmaktadır. Bu nedenle sizin yaptığınız işte güzel bir iş, aldığınız ücrette helaldir. Şayet yarış yapan iki kişi birer ücret koyarda kim geçerse alacak olursa haram olur. Kaldı ki siz öğreticisiniz, bu işin sizinle ilgisi yok.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

et-Teğabün: 3

Gökleri ve yeri yerli yerince yarattı. Sizi şekillendirdi ve şekillerinizi de güzel yaptı. Dönüş ancak O'nadır. (Mürşid 3.1 adlı yazılım-Turan Yazılım-(www.turan.com.tr) )

GÜNÜN HADİSİ

Ey Allah'ın Resulü," dedim, "şayet Kadir gecesine tevafuk edersem nasıl dua edeyim?" Şu duayı okumamı söyledi: "Allahümme inneke afuvvun, tuhibbu'l-afve fa'fu anni. (Allahım! Sen affedicisin, affı seversin, beni affet.)

Tirmizi, Da'avat 89,

TARİHTE BU HAFTA

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI