Cevaplar.Org

HİLE İLE VERGİ MUAFİYETİNDEN YARARLANMA

Soru:Şirketimiz 1 ay önce bir üniversitenin teknoloji geliştirme bölgesine taşındı. Bu geçiş, belli araştırma geliştirme projelerinde belli miktar çalışmak koşuluyla gerçekleşti. Bu sayede vergi muafiyetinden yararlanır hale geldik. Fakat biz ç


2008-02-27 03:39:40

Soru:Şirketimiz 1 ay önce bir üniversitenin teknoloji geliştirme bölgesine taşındı. Bu geçiş, belli araştırma geliştirme projelerinde belli miktar çalışmak koşuluyla gerçekleşti. Bu sayede vergi muafiyetinden yararlanır hale geldik. Fakat biz çalışanlar olarak bu araştırma geliştirme projelerinde değil de, başka projelerde çalışıyoruz. Ayrıca bu teknoloji geliştirme bölgesinde günde sekiz saat bulunmamız gerekirken, orada bulunmuyoruz. Sonuç olarak bu vergi muafiyeti benim maaşıma %20 olarak yansıyor. Bu aradaki fark helal midir?

Cevap: Sizler şirketinizin taşındığı yerde ne maksatla ne yapmak için anlaştınız orada ne kadar mesai yapmak için söz verdiniz, hangi konularda faaliyet yapacağınızı kararlaştırdıysanız ona sadık kalmalısınız. Aksi takdirde alacağınız ücret ve teşvik haram olur.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

İLAHİ HUZURDA..

İLAHİ HUZURDA..

Soru: “Ve onların hepsi de kıyamet günü O’nun huzuruna tek başına gelecektir.”(Meryem, 1

Göklerde ve yerde olanların hepsi Allah'ı tesbih etmektedir. O, üstündür, hikmet sahibidir.

HAŞR, 1

GÜNÜN HADİSİ

Kim Müslümanlar arasından bir yetim alarak yiyecek ve içeceğine dahil ederse, affedilmez bir günah (şirk) işlememişse, Allah onu mutlaka cennete koyacaktır.

Tirmizi, Birr 14, (1918)

TARİHTE BU HAFTA

*Abdülkadir Geylani hazretlerinin vefatı 17 Temmuz 1163 *Kıbrıs barış harekatı 20 Temmuz 1974 *Aya ilk insan ayağının basması 21 Temmuz 1969

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI