Cevaplar.Org

UYUŞTURUCU KULLANMAK

Soru: Ben namaz kılıyorum. Ama vazgeçemediğim bir şey var, uyuşturucu kullanıyorum. Bu durumda namazlarım geçerli mi?


Hüseyin Bayraktar

.

2007-08-30 06:40:28

Soru: Ben namaz kılıyorum. Ama vazgeçemediğim bir şey var, uyuşturucu kullanıyorum. Bu durumda namazlarım geçerli mi?

Cevap: Namaz kılarken insanın aklı başında ise, namaz sahih olur. Uyuşturucu kullanmak haramdır. İnşallah kıldığı o namaz bir gün onu o kötü işten alıkoyar. Uyuşturucu kullanıyorum, o zaman namaz kılmamamın faydası olmaz düşüncesi yanlış bir düşüncedir.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

muzaffer erbaş, 2012-10-15 01:43:52

Kısa bir hikaye; Bu durumda olan birsi bir hocanın tekine gitmiş.hocam ben içki içiyorum.fakat namazda kılmak istiyor demiş.ikisi bir arada olur mu demiş.hoca asla olmaz.birini seçeceksin demiş.sonra gelecek zamanda adam bu kez başka bir hocaya gitmiş.hocam ben içki içiyorum fakat namazda kılabilirmiyim demiş.hocada eve kılabilirsin.hem içki içip hem namaza kılabilirsin demiş.adam bu denileni yapmış.yıllar sonra adam hocaya tekrar gelmiş.hocam ben artık sadece namaz kılıyorum.içkiyi bıraktım demiş.hocada biliyorum demiş.birgün mutlaka namaz galip gelecek ve sen içkiyi bırakacaktın demiş.bunun için ikisi bir arada bile olsa.asla vazgeçme.bir gün namaz galip gelecektir.ne olursan ol gel demiş mevlana.ben diyorum ki.nasıl olursan ol.gel.selametle.selamın aleyküm.

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

src, 2007-10-20 07:57:34

arkadaş çevreni bırakırsan bu alışkanlığından kurtulma olasılığın çok yüksek olur. inşallah madde içmeyi bırakırsın

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

DİĞER YAZILAR

Şüphesiz o, korunmuş bir kitapta (yazılı) olan pek şerefli/değerli Kur'an'dır ki O'na temiz olanlardan başkası dokunamaz.

(Vakıa, 77-78-79)

GÜNÜN HADİSİ

İşçi işverenin malından mesuldür.

Buhari

TARİHTE BU HAFTA

*Malazgirt Zaferi(26 Ağustos 1071) *Ankara Kocatepe Camii Açıldı.(28 Ağustos 1987) *Kanuni'nin Belgrad'ı Fethi(29 Ağustos 1521) *Zafer Bayramı(30 Ağustos) *Büyük Muhaddis İmam Buhari Vefat Etti.(1 Eylül 870)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI