Cevaplar.Org

CİHAZDAN DİNLENEN KUR’AN VE KONUŞMA

Soru: Radyo vs. den Kur’an dinliyoruz. Bazen müşteri geliyor, onunla konuşuyoruz veya telefonla görüşüyoruz. Bu sırada okunanı dinlemememiz mesuliyete giriyor mu?


Hüseyin Bayraktar

.

2007-08-16 00:45:52

Soru: Radyo vs. den Kur’an dinliyoruz. Bazen müşteri geliyor, onunla konuşuyoruz veya telefonla görüşüyoruz. Bu sırada okunanı dinlemememiz mesuliyete giriyor mu? Bildiğime göre böyle kayd edilmiş Kur’an’ı dinlemek farz ölçüsünde değil..

Cevap: Doğru.. Hatta secde ayeti geçse bile secde yapmak mecburiyeti yoktur. O sırada bir başkası ile konuşmakta da bir beis yoktur.

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

ali yücel, 2007-08-18 11:39:57

s.a. çok teşekkürler ederim. ben kuran dinlemeyi okumayı çok sevenlerdenim inşallah. ancak etrafımdaki insanlar çalışırken dinlememin uygun olmadığını söylerler hep bana ve engel olurlar. ben ısrarla dinlesemde yanıma gelenler bu konuda hatalı düşündükleri ve kendimde tam bir bilgiye sahip olmadığım için her seferinde dinlemekten vaz geçerdim. kuran dinleyerek hem daha güzel hemde hatasız kuran okuya biliyorum. ve kuran okurken de ayrı bir zevk oluyor. Allah binlerce kez razı ola... Amin

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

DİĞER YAZILAR

De ki: "Onlardan ve her türlü sıkıntıdan sizi Allah kurtarır. Ama siz yine de O'na ortak koşuyorsunuz."

En'am, 64

GÜNÜN HADİSİ

Kim Müslümanlar arasından bir yetim alarak yiyecek ve içeceğine dahil ederse, affedilmez bir günah (şirk) işlememişse, Allah onu mutlaka cennete koyacaktır.

Tirmizi, Birr 14, (1918)

TARİHTE BU HAFTA

*H.z. Osman (r.a.)'ın Şehadeti(17 Haziran 656) *I.Kosova Zaferi ve I.Murad'ın Şehadeti(19 Haziran 1389) *II.Murad'ın İstanbul Kuşatması(20 Haziran 1422) *Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz.lerinin Vefatı(22 Haziran 1780) *Hz.Ali'nin Halife Seçilmesi(23 Hazir

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI