Cevaplar.Org

CİHAZDAN DİNLENEN KUR’AN VE KONUŞMA

Soru: Radyo vs. den Kur’an dinliyoruz. Bazen müşteri geliyor, onunla konuşuyoruz veya telefonla görüşüyoruz. Bu sırada okunanı dinlemememiz mesuliyete giriyor mu?


Hüseyin Bayraktar

.

2007-08-16 00:45:52

Soru: Radyo vs. den Kur’an dinliyoruz. Bazen müşteri geliyor, onunla konuşuyoruz veya telefonla görüşüyoruz. Bu sırada okunanı dinlemememiz mesuliyete giriyor mu? Bildiğime göre böyle kayd edilmiş Kur’an’ı dinlemek farz ölçüsünde değil..

Cevap: Doğru.. Hatta secde ayeti geçse bile secde yapmak mecburiyeti yoktur. O sırada bir başkası ile konuşmakta da bir beis yoktur.

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

ali yücel, 2007-08-18 11:39:57

s.a. çok teşekkürler ederim. ben kuran dinlemeyi okumayı çok sevenlerdenim inşallah. ancak etrafımdaki insanlar çalışırken dinlememin uygun olmadığını söylerler hep bana ve engel olurlar. ben ısrarla dinlesemde yanıma gelenler bu konuda hatalı düşündükleri ve kendimde tam bir bilgiye sahip olmadığım için her seferinde dinlemekten vaz geçerdim. kuran dinleyerek hem daha güzel hemde hatasız kuran okuya biliyorum. ve kuran okurken de ayrı bir zevk oluyor. Allah binlerce kez razı ola... Amin

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

DİĞER YAZILAR

Şu insanlar, çarçabuk geçen dünyayı seviyorlar da önlerindeki çetin bir günü (ahireti) ihmal ediyorlar.

İnsan, 27

GÜNÜN HADİSİ

"Tutumlu kişi asla fakir olmaz."

Taberani

TARİHTE BU HAFTA

*Abdülkadir Geylani hazretlerinin vefatı 17 Temmuz 1163 *Kıbrıs barış harekatı 20 Temmuz 1974 *Aya ilk insan ayağının basması 21 Temmuz 1969

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI