Cevaplar.Org

CİHAZDAN DİNLENEN KUR’AN VE KONUŞMA

Soru: Radyo vs. den Kur’an dinliyoruz. Bazen müşteri geliyor, onunla konuşuyoruz veya telefonla görüşüyoruz. Bu sırada okunanı dinlemememiz mesuliyete giriyor mu?


Hüseyin Bayraktar

.

2007-08-16 00:45:52

Soru: Radyo vs. den Kur’an dinliyoruz. Bazen müşteri geliyor, onunla konuşuyoruz veya telefonla görüşüyoruz. Bu sırada okunanı dinlemememiz mesuliyete giriyor mu? Bildiğime göre böyle kayd edilmiş Kur’an’ı dinlemek farz ölçüsünde değil..

Cevap: Doğru.. Hatta secde ayeti geçse bile secde yapmak mecburiyeti yoktur. O sırada bir başkası ile konuşmakta da bir beis yoktur.

 

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

ali yücel, 2007-08-18 11:39:57

s.a. çok teşekkürler ederim. ben kuran dinlemeyi okumayı çok sevenlerdenim inşallah. ancak etrafımdaki insanlar çalışırken dinlememin uygun olmadığını söylerler hep bana ve engel olurlar. ben ısrarla dinlesemde yanıma gelenler bu konuda hatalı düşündükleri ve kendimde tam bir bilgiye sahip olmadığım için her seferinde dinlemekten vaz geçerdim. kuran dinleyerek hem daha güzel hemde hatasız kuran okuya biliyorum. ve kuran okurken de ayrı bir zevk oluyor. Allah binlerce kez razı ola... Amin

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

DİĞER YAZILAR

Dua eden, bana dua ettiği zaman onun duasına karşılık veririm.

Bakara, 2/186

GÜNÜN HADİSİ

"Şüphesiz Allah, verdiği nimetin eserini kulunun üzerinde görmek ister."

Tirmizî.

TARİHTE BU HAFTA

*Köprülü Fazıl Mustafa Paşa'nın Şehit düşmesi (19 Ağustos 1691) *Mescid-i Aksa'nın Yahudilerce Yakılması(21 Ağustos 1969) *Sakarya Savaşı (22 Ağustos 1921) *Hz. Ebu Bekir (634) ve Ebussuud Efendi'nin (1574)[23 Ağustos]

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI