Cevaplar.Org

ÜMİTSİZ OLMAMALI

Soru: Babam düğünlerde saz çalıyor. İçki içiyor, bazen de kumar oynuyor. Bizi düğünlerde kazandığı parayla yetiştirdi.


Hüseyin Bayraktar

.

2007-01-30 12:23:51

Soru: Babam düğünlerde saz çalıyor. İçki içiyor, bazen de kumar oynuyor. Bizi düğünlerde kazandığı parayla yetiştirdi. Ben namaz kılıyorum. Çok şükür, üniversitede iyi insanlarla birlikte oldum. Doğru yolu buldum. Babamın da içinde var. Bazen namazda kılıyor. Ama işi gereği bırakıyor. Başka yapacağı bir işte yok. Bu paranın haram olduğunu söylüyorlar. Bugün içki içtiğinde yarın namaz kılması ne kadar doğru? Namazın kabul olup olmama hakkında bir bilgi istiyorum. Bu para haram mı oluyor? Teşekkür ederim.

Cevap: İslam’da tevbe kapısı vardır. Babası da bunları yapıyorum diye namazı terk etmesin. Bir an evvel tevbe etsin, namaza da devam etsin. Cenab-ı Hak Erhamürrahimindir. Ümitsiz olmaya gerek yoktur.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Kur'an okuyacağınız zaman, kovulmuş şeytandan Allah'a sığının.

Nahl,98

GÜNÜN HADİSİ

İman ve İslam'ın Fazileti

"Mü'min kişinin durumu ne kadar şaşırtıcıdır! Zira her işi onun için bir hayırdır. Bu durum, sadece mü'mine hastır, başkasına değil: Ona memnun olacağı birşey gelse şükreder, bu ise hayırdır; bir zarar gelse sabreder, bu da hayırdır" (Müslim, Zühd 64, (2

TARİHTE BU HAFTA

*Malazgirt Zaferi(26 Ağustos 1071) *Ankara Kocatepe Camii Açıldı.(28 Ağustos 1987) *Kanuni'nin Belgrad'ı Fethi(29 Ağustos 1521) *Zafer Bayramı(30 Ağustos) *Büyük Muhaddis İmam Buhari Vefat Etti.(1 Eylül 870)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI