Cevaplar.Org

ÜMİTSİZ OLMAMALI

Soru: Babam düğünlerde saz çalıyor. İçki içiyor, bazen de kumar oynuyor. Bizi düğünlerde kazandığı parayla yetiştirdi.


Hüseyin Bayraktar

.

2007-01-30 12:23:51

Soru: Babam düğünlerde saz çalıyor. İçki içiyor, bazen de kumar oynuyor. Bizi düğünlerde kazandığı parayla yetiştirdi. Ben namaz kılıyorum. Çok şükür, üniversitede iyi insanlarla birlikte oldum. Doğru yolu buldum. Babamın da içinde var. Bazen namazda kılıyor. Ama işi gereği bırakıyor. Başka yapacağı bir işte yok. Bu paranın haram olduğunu söylüyorlar. Bugün içki içtiğinde yarın namaz kılması ne kadar doğru? Namazın kabul olup olmama hakkında bir bilgi istiyorum. Bu para haram mı oluyor? Teşekkür ederim.

Cevap: İslam’da tevbe kapısı vardır. Babası da bunları yapıyorum diye namazı terk etmesin. Bir an evvel tevbe etsin, namaza da devam etsin. Cenab-ı Hak Erhamürrahimindir. Ümitsiz olmaya gerek yoktur.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Elbette onların etleri ve kanları Allah'a ulaşmayacaktır. Ancak O'na sizin takvanız erecektir. Onları bu şekilde sizin buyruğunuza verdi ki, size yolunu gösterdiğinden dolayı, Allah'ı tekbir ile yüceltesiniz.

Hac:37

GÜNÜN HADİSİ

“Âdemoğlu, kurban bayramı gününde kan akıtmaktan daha sevimli bir amelle Allâh’a yaklaşabilmiş değildir.

İ. Mâlik, Muvatta’, Kur’an 24; Tirmizî, Edâhî, 1; İbn-i Mâce, Edâhî, 3)

TARİHTE BU HAFTA

*H.z. Osman (r.a.)'ın Şehadeti(17 Haziran 656) *I.Kosova Zaferi ve I.Murad'ın Şehadeti(19 Haziran 1389) *II.Murad'ın İstanbul Kuşatması(20 Haziran 1422) *Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz.lerinin Vefatı(22 Haziran 1780) *Hz.Ali'nin Halife Seçilmesi(23 Hazir

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI