Cevaplar.Org

ÜMİTSİZ OLMAMALI

Soru: Babam düğünlerde saz çalıyor. İçki içiyor, bazen de kumar oynuyor. Bizi düğünlerde kazandığı parayla yetiştirdi.


Hüseyin Bayraktar

.

2007-01-30 12:23:51

Soru: Babam düğünlerde saz çalıyor. İçki içiyor, bazen de kumar oynuyor. Bizi düğünlerde kazandığı parayla yetiştirdi. Ben namaz kılıyorum. Çok şükür, üniversitede iyi insanlarla birlikte oldum. Doğru yolu buldum. Babamın da içinde var. Bazen namazda kılıyor. Ama işi gereği bırakıyor. Başka yapacağı bir işte yok. Bu paranın haram olduğunu söylüyorlar. Bugün içki içtiğinde yarın namaz kılması ne kadar doğru? Namazın kabul olup olmama hakkında bir bilgi istiyorum. Bu para haram mı oluyor? Teşekkür ederim.

Cevap: İslam’da tevbe kapısı vardır. Babası da bunları yapıyorum diye namazı terk etmesin. Bir an evvel tevbe etsin, namaza da devam etsin. Cenab-ı Hak Erhamürrahimindir. Ümitsiz olmaya gerek yoktur.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Göklerde ve yerde olanların hepsi Allah'ı tesbih etmektedir. O, üstündür, hikmet sahibidir.

HAŞR, 1

GÜNÜN HADİSİ

Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.

Tirmizi, Savm 82, (807); İbnu Mace, Sıyam 45, (1746)

TARİHTE BU HAFTA

*I.Dünya Savaşı Sona Erdi(11 Kasım 1918) *Bolu-Düzce-Kaynaşlı Depremi(12 Kasım 1999) *Mehmed Zahid Kotku Hz.lerinin Vefatı(13 Kasım 1980) *K.K.T.C Kuruldu(15 Kasım 1983) *Muhyiddin-i Arabi Hz.lerinin Vefatı(16 Kasım 1240)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI