Cevaplar.Org

AYAKTA SU İÇİLMESİ

Soru: Ayakta su içilebilir mi?


Hüseyin Bayraktar

.

2006-12-14 12:14:55

Soru: Ayakta su içilebilir mi?

Cevap: Zemzem suyu ve abdest suyunun artığı ayakta içilmesi sünnettir. Diğer suları oturarak içmek adaba daha uygundur. Ama ayakta içerse de bir kerahetinin olmadığını fukaha söylüyor.

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

Coşkun Candan, 2007-11-14 12:37:34

Cevap eksik olmuş ayakta su içilebir fakat sünnete göre içmemiz gerekir denmeliydi.Sünneti de açıklamak gerekirdi.Besmele ile içilmeli, üç yudumda içilmeli, her yudumda bir nefes almalı, oturarak içilmeli ve bitti mi hamdetmeli.Lütfen cevabı sünnete uygun olarak tekrar yayınlayın.selam ve dua ile..

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

umit, 2006-12-18 21:53:04

Adaba daha uygundur demissiniz.tamam dogrudur ama hz.muhammed (s.a.v.)efendimizin sunnetine uygundur deyip bir de sahih hadis referans olarak verseymissiniz daha makbule gecermis nacizane kanaatimce.ALLAH razı olsun, elinize saglik huseyin bey.Bilmedigim zemzem suyu ve abdest suyunu ogrenmis oldum.

Bu yoruma katılıyor musunuz ?

DİĞER YAZILAR

"Her ümmet için Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanların üzerine O'nun adını ansınlar diye bir kurban kesme ibadeti koymuşuzdur. Hepinizin ilâhı bir tek ilâhtır. Onun için yalnız O'na teslim olan müslümanlar olun. Allah'a itaat e

Hacc:34

GÜNÜN HADİSİ

Hayâ îmândandır.

Abdullâh b. Ömer (r.a)'dan

TARİHTE BU HAFTA

*Malazgirt Zaferi(26 Ağustos 1071) *Ankara Kocatepe Camii Açıldı.(28 Ağustos 1987) *Kanuni'nin Belgrad'ı Fethi(29 Ağustos 1521) *Zafer Bayramı(30 Ağustos) *Büyük Muhaddis İmam Buhari Vefat Etti.(1 Eylül 870)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI