Cevaplar.Org

ÖMER BİN ABDÜLAZİZ’İN DUALARI

“Allahım! Beni yarattın, bana emrettin, beni yasakladıklarından nehyettin ve bana emrettiklerinin sevabına teşvik ettin, nehyettiklerinin de azabıyla beni korkuttun


M. Semih Yıldız

aheste20@mynet.com

2006-07-28 18:18:37

Allahım! Beni yarattın, bana emrettin, beni yasakladıklarından nehyettin ve bana emrettiklerinin sevabına teşvik ettin, nehyettiklerinin de azabıyla beni korkuttun. Allahım! İçime yerleştirdiğin nefsimi bana düşman olarak musallat ettin. Bu düşmanım kan damarlarıma girdi. Bir kötülük yapmak istersem bana cesaret verir, sana itaat etmeye kalktığımda beni vazgeçirmeye çalışır. Ben uykuya dalsam bile o asla uyumaz. Ben unutsam bile o unutmadan beni şehvetlere sürükler, beni haramlara teşvik eder. Beni bundan kurtarmazsan, olur ki bir gün ayağımı kaydırır.

Allahım! Gücün ve kuvvetinle onun benim üzerimdeki, hükümdarlığını söndür ve onu kahret. Ta ki, seni açıkça anabileyim de, onu mağlup edeyim. Senin gücün ve kudretinden başka güç ve kuvvet yoktur.

Allahım! Beni ahirette senin rahmetinden uzaklaştıracak bir dünya nimeti verme.

Allahım! Beni affet. Bana, sana itaat etmek için yöneldiğim hedefleri, beni senden uzaklaştıracak arzulardan daha tatlı göster. Allahım hakkındaki zannımı güzelleştirdim, bana sevabını güzelleştir ve benden esirgeme.

Allahım! Bana, beni dünya fitnelerinden koruyacak ve başkalarına muhtaç bırakmayacak dünyevi imkânlar ver. Bunu da bana dünyadaki hayırlara ulaştıracak bir vasıfta kıl. Senin gücün ve kudretinden başka güç ve kuvvet yoktur.

Allahım! Bana, senin verdiğin kaza ve kadere tahammül gücü ver. Senin benim için takdir ettiklerinin hayırlı olmasını nasip et. Ta ki senin geciktirdiklerinin vukuu bulmasını şiddetle isteyen ve meydana getirdiklerinde gecikmesini temenni eden olmayayım.

Allahım! Rahat yaşabilmek için bana sıhhat ve afiyet ver ve günahlar bana zarar vermeden dünya hayatımı sona erdir. Ey Rahman ve Rahim olan Rabbim! Cennet hariç, karılacağım her hususu bana daha evvel rahmetinle bildir.”

Kaynak:

İslam’da İlk Tecdid Hareketi Ve Ömer b. Abdülaziz-Ahmed Ağırakça- Buruc Yayınları-İst–1995

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Yer yüzünde bulunan her canlı yok olacaktır. Ancak azamet ve ikram sahibi Rabbinin zâtı baki kalacaktır.

Rahman, 26-27

GÜNÜN HADİSİ

Allah ister ki,biriniz bir iş yaptığı zaman onu en güzel ve en sağlam bir şekilde yapsın.

Buhari

TARİHTE BU HAFTA

*Abdülkadir Geylani hazretlerinin vefatı 17 Temmuz 1163 *Kıbrıs barış harekatı 20 Temmuz 1974 *Aya ilk insan ayağının basması 21 Temmuz 1969

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI