Cevaplar.Org

ÖMER BİN ABDÜLAZİZ’İN DUALARI

“Allahım! Beni yarattın, bana emrettin, beni yasakladıklarından nehyettin ve bana emrettiklerinin sevabına teşvik ettin, nehyettiklerinin de azabıyla beni korkuttun


M. Semih Yıldız

aheste20@mynet.com

2006-07-28 18:18:37

Allahım! Beni yarattın, bana emrettin, beni yasakladıklarından nehyettin ve bana emrettiklerinin sevabına teşvik ettin, nehyettiklerinin de azabıyla beni korkuttun. Allahım! İçime yerleştirdiğin nefsimi bana düşman olarak musallat ettin. Bu düşmanım kan damarlarıma girdi. Bir kötülük yapmak istersem bana cesaret verir, sana itaat etmeye kalktığımda beni vazgeçirmeye çalışır. Ben uykuya dalsam bile o asla uyumaz. Ben unutsam bile o unutmadan beni şehvetlere sürükler, beni haramlara teşvik eder. Beni bundan kurtarmazsan, olur ki bir gün ayağımı kaydırır.

Allahım! Gücün ve kuvvetinle onun benim üzerimdeki, hükümdarlığını söndür ve onu kahret. Ta ki, seni açıkça anabileyim de, onu mağlup edeyim. Senin gücün ve kudretinden başka güç ve kuvvet yoktur.

Allahım! Beni ahirette senin rahmetinden uzaklaştıracak bir dünya nimeti verme.

Allahım! Beni affet. Bana, sana itaat etmek için yöneldiğim hedefleri, beni senden uzaklaştıracak arzulardan daha tatlı göster. Allahım hakkındaki zannımı güzelleştirdim, bana sevabını güzelleştir ve benden esirgeme.

Allahım! Bana, beni dünya fitnelerinden koruyacak ve başkalarına muhtaç bırakmayacak dünyevi imkânlar ver. Bunu da bana dünyadaki hayırlara ulaştıracak bir vasıfta kıl. Senin gücün ve kudretinden başka güç ve kuvvet yoktur.

Allahım! Bana, senin verdiğin kaza ve kadere tahammül gücü ver. Senin benim için takdir ettiklerinin hayırlı olmasını nasip et. Ta ki senin geciktirdiklerinin vukuu bulmasını şiddetle isteyen ve meydana getirdiklerinde gecikmesini temenni eden olmayayım.

Allahım! Rahat yaşabilmek için bana sıhhat ve afiyet ver ve günahlar bana zarar vermeden dünya hayatımı sona erdir. Ey Rahman ve Rahim olan Rabbim! Cennet hariç, karılacağım her hususu bana daha evvel rahmetinle bildir.”

Kaynak:

İslam’da İlk Tecdid Hareketi Ve Ömer b. Abdülaziz-Ahmed Ağırakça- Buruc Yayınları-İst–1995

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

Üstünlük ve şeref ancak Allah'ın, Peygamberinin ve mü'minlerindir.

Münâfikûn, 8

GÜNÜN HADİSİ

"Nerede olursan ol, Allah'tan kork! Kötülüğün ardından onu silecek bir iyilik yap! İnsanlara iyi ahlakla davran!"

Tirmizi

TARİHTE BU HAFTA

*Köprülü Fazıl Mustafa Paşa'nın Şehit düşmesi (19 Ağustos 1691) *Mescid-i Aksa'nın Yahudilerce Yakılması(21 Ağustos 1969) *Sakarya Savaşı (22 Ağustos 1921) *Hz. Ebu Bekir (634) ve Ebussuud Efendi'nin (1574)[23 Ağustos]

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI