Cevaplar.Org

Elif Bayrak / 7-D


Salih Okur

nedevideobendi@gmail.com

2002-02-18 00:00:00

“Sevgili Peygamberim, Bu gün Ramazan ayının 27.günü ve o kadar mutluyum ki... 27 gün boyunca hiç aksaklık yapmadan oruç tutmuşum. Hamd olsun Rabbime. İnanılmaz bir sevinç içindeyim. Senin hayatta olduğunu düşündükçe kalbim bir kuş gibi çırpınıyor.Seni o kadar çok seviyoruz ki,bizle beraber kalmıyor. Allahu Teala da seni çok seviyor.Bunu Allah’ın şu sözünden anlıyoruz: “Habibim sen olmasaydın, kainatı yaratmazdım”Yani Sen Hz Muhammed(sav) ,sen olmasaydın,ben şu anda sana mektup yazamazdım.İyi ki varsın.Bu Ramazan ayının son günlerinde Allah resulü ile irtibatlarımızı kuvvetlendirip O’na bağlılığımızı yenilemeliyiz. Öğretmenimiz hep senin söylediklerini anlatır bize. Biliyormusun bütün sözlerin apaçık ortada... O kadar manalı sözler söylemişsin harika... O da bir yana, bir o kadar da fedakarsın.Sabrediyorum; “sabretmek cennetin anahtarıdır” diyen sizdiniz.Güzel ahlaklı olmaya çalışacağım ve de olacağım.Neden diye sorarsanız,siz bir söz demiştiniz: “İçinizde en sevdiğim kişiler güzel ahlaklı kişilerdir.”İşte bu yüzden... Öğretmenlerim,ailem,arkadaşlarım, sokakta dilenen dilenciler bile Allah’ın Resulünden bahsediyor.Bizim sıkıntıya uğramamız size çok ağır ve güç gelirse, sıkıntıya uğratmamak için gayret edeceğim. Bir gerçeği açıklamazsam dayanamayacağım.Bu günlerde Çağrı filmini izliyoruz.Sizin Medine’ye gelişinizde bütün Medine halkı sizin yanınıza geldi.Ve herkes birlikte “Taleal Bedru aleyna” ilahisini söylüyorlardı.Gözlerim doldu onu izlerken.O insanların yerinde olmak isterdim.Sizi görebilmek için neler vermezdim. Ne dünyayı aydınlatan güneş,ne de toprağa can veren su olmak değil,en güzeli Hz.Muhammed(sav) ümmeti olmaktır.Size ümmet olmak için elimden geleni yapacağım.” Elif Bayrak 7/D

Bu yazıya yorum yazın


Not: Yanında (*) işareti olanlar zorunlu alanlardır.

Bu yazıya gelen yorumlar.

DİĞER YAZILAR

KUR’AN’IN ANLAŞILMASINDA SÜNNETİN YERİ-2

KUR’AN’IN ANLAŞILMASINDA SÜNNETİN YERİ-2

2. Açık Olmayan Ayetlerin Varlığı Kur'an-ı Kerim, bizzat kendisi, âyetlerini "muhkem" ve "m

Zulüm (ve haksızlık) edenlere de sakın meyletmeyin! Sonra size de ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka dostlarınız yoktur, sonra size yardım da edilmez.

Hûd, 113

GÜNÜN HADİSİ

Kim, rızkının Allah tarafından genişletilmesini, ecelinin uzatılmasını isterse sıla-i rahim yapsın.

Müslim, 2318

TARİHTE BU HAFTA

*Çanakkale zaferi(18 Mart 1915) *Uluğ Bey'in doğumu(20 Mart 1394) *Çağımızın Büyük İslam Mütefekkiri Bediüzzaman Said Nursi Hz.lerinin Vefatı(23 Mart 1960)

ANKET

Sitemizle nasıl tanıştınız?

Yükleniyor...

SİTE HARİTASI